נער בן 17 עלול להישאר צמח בגלל שתייה

בביה"ח שערי צדק בי-ם מאושפז נער בן 17 מחוסר הכרה, בעקבות תחרות שתייה שקיים עם חבריו. "כבר הרבה זמן לא ראיתי מישהו במצב כל כך קשה", סיפר חובש מד"א שטיפל בנער. מכר של הנער: "הוא לא מופרע אלא ילד טוב שהצטיין בלימודים". המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע

ד', בן 17 מפנימיית חוות הנוער הציוני בירושלים, שתה בקבוק וויסקי שלם בתוך כ-10 דקות במהלך משחק שתייה שערך עם חבריו. בתוך דקות התמוטט הנער, איבד את הכרתו ושקע בתרדמת עמוקה. "מצאנו אותו מחוסר הכרה במצב קשה", סיפר הבוקר החובש שטיפל בו, והדגיש: "כבר הרבה זמן לא ראיתי מישהו במצב כל כך קשה בגלל אלכוהול".

האירוע התרחש בלילה שבין יום שלישי לרביעי, במהלכו פצחו הנערים בתחרות השתייה ההרסנית. "הוא אמר לנו: 'תראו איך אני גומר את הבקבוק' והתחיל לשתות", סיפר אחד הנערים שהשתתף במשחק שהסתיים באסון. "מיד אחרי שהוא שתה הוא נפל ולא הגיב", סיפר חבר נוסף.

הנערים המבוהלים הזעיקו מיד את כוחות מד"א שנכנסו לשטח הפנימייה והעניקו לתלמיד טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים "שערי צדק" בעיר במצב קשה מאוד. רופאי בית החולים מעריכים כי ייתכן שנגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך וכי הוא עלול להישאר במצב של צמח.

בפנימייה בה לומד הנער המומים הבוקר בעקבות האירוע החמור. אחד ממכריו של הנער סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בתלמיד מצטיין. "אני מכיר אותו כבר שנים ארוכות", סיפר המכר, "הוא לא מופרע אלא ילד טוב שהצטיין בלימודים".

"עלייה ברמת השימוש של צעירים באלכוהול וחומרים מסוכנים"

"ראינו קבוצה של בחורים צעירים, כשאחד מהם סיפר שאותו נער התערב עם חבריו שהוא יכול לשתות בקבוק ויסקי שלם תוך 10 דקות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יעקב ברון, חובש מד"א שטיפל בנער. "הבאנו אותו לשערי צדק מחוסר הכרה וכרגע הוא מאושפז במצב קשה".

"לצערי בתקופה האחרונה אנו מגלים שאצל בני הנוער יש עלייה ברמת השתייה ושימוש בחומרים מסוכנים, אבל מזמן לא ראיתי שמישהו הגיע למצב כל כך קשה", הוסיף החובש.

תחנת מרחב מוריה במשטרת ירושלים פתחה בחקירת נסיבות האירוע, כשבין היתר נבדקת אפשרות לרשלנות מצד הצוות החינוכי בפנימייה שלא הצליח למנוע את התחרות. חוקרי נוער כבר הספיקו לבקר במקום ולתשאל חלק מהמעורבים בפרשה. במקביל עורכת הנהלת הפנימייה תחקיר פנימי בעקבות הפרשה על מנת למנוע מקרים נוספים בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת