המורה שהוכה בבית הספר: "זו קטסטרופה גדולה"

מחנך בבית ספר ביישוב דיר אל אסד שבצפון לא האמין שעונש לתלמיד שהפריע יוביל לאשפוזו במצב בינוני בבית החולים. דודו של התלמיד, אשר לא קיבל את העונש בהבנה, הגיע לבית הספר ותקף את המורה באמצעות הכיסאות והשולחנות. המורה:"הוא הרביץ לי כמו חיה"

האלימות בבית הספר מופנית גם נגד המורים: במקום להיות בכיתה עם תלמידיו ולהעביר שיעור בגיאוגרפיה המורה זוהיר עבד אל חלים מדיר אל אסד מאושפז כעת במצב בינוני בבית החולים לאחר שהותקף שלשום על ידי דוד של אחד מתלמידיו.

"הייתי בצד אחד של החדר", שחזר עבד אל חלים את רגע התקיפה. "תלמדים צעקו ואז פתאום קיבלתי כסא בראש ואיבדתי את ההכרה". בעקבות התקיפה סובל עבד אל חלים משברים באגן ומפצעים בכל גופו. "התוקף הרביץ לי עם שולחן ועם כסא, כמו חיה", הוא סיפר.

מה שהוביל לתקיפה, לטענת עבד אל חלים, היא בקשתו מתלמיד שהפריע במהלך השיעור לעמוד כאמצעי ענישה. לדברי המורה, דודו של אותו תלמיד לא קיבל את העונש שקיבל אחיינו והגיע לבית הספר כדי לנקום.

אלימות גוברת בחינוך במגזר

עבד אל חלים אינו הקורבן היחידי, רק השבוע דווח על שלושה מקרים קשים של אלימות בשטח בתי הספר במגזר הערבי. "מדובר בקטסטרופה אחת גדולה, הניהול לקוי", העיד המורה על המצב במערכת החינוך במגזר.

המורה מדיר אל אסד אמר כי אירוע האלימות שבו הותקף צריך לשמש "תמרור אזהרה" וקרא לגורמי האכיפה לפעול ביתר שאת נגד תופעת האלימות בבתי הספר הערביים בישראל. לגבי השאלה האם ישוב להוראה, סיפר עבד אל חלים כי הוא עדיין לא החליט. "אני נמצא בפאניקה עכשיו", הוא הסביר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת