תיעוד: מונעים מאתיופיות כניסה למועדון

שתי צעירות ממוצא אתיופי לא הורשו להיכנס למועדון בקריית חיים. הן שלפו מצלמה ותיעדו את האירוע כולו: התירוצים היו רבים, אבל כפי שניתן לראות – קשה שלא להגיע למסקנה ששוב מדובר במקרה גזעני. עכשיו הן מבטיחות שהתביעה נגד המועדון בדרך

שוב זה קורה, והפעם גם מתועד בזמן אמת: יום חמישי האחרון, בכניסה למועדון בקריית חיים, שתי צעירות ממוצא אתיופי שמגיעות עם שני ידידים - נאלצות להישאר בחוץ.

שני הצעירים, מבלים במקום באופן קבוע, הגיעו עם שתי הצעירות האתיופיות למקום. אך כשביקשו להיכנס עם ידידותיהם - נאמר להם במפורש כי זה בלתי אפשרי. "פעם ראשונה שזה קורה לי בחיים", אומר אחד הידידים לחדשות 2. "אנחנו בדרך כלל נכנסים למועדון בתוך שנייה. הפעם אותנו רצו להכניס - אבל אותן לא".

הסלקטורית שבכניסה למועדון מציגה שלל תירוצים - העיקר למנוע מהשתיים להיכנס. "אתן לא ברשימה", היא מתועדת אומרת במצלמה. אבל רשימה לא רואים, וחבורות שלמות נכנסות למועדון בזו אחר זו. הצעירות - ממשיכות להמתין מחוץ למועדון.

התביעה בדרך

כשהשתיים ממשיכות להתעקש בדרישה להיכנס, משתנה לפתע הגרסה של הסלקטורית. עכשיו, פתאום, מדובר בכלל ב"מסיבה סגורה". "יש יום-הולדת לבעלים של המקום", מתועדת הסלקטורית אומרת. אבל כשביקשנו היום את תגובת המועדון, שוב נמצא תירוץ חדש.

אך שתי הצעירות לא מתכוונות לעבור על הסיפור הזה בשקט. בקרוב, הן אומרות, יגישו תביעה משפטית נגד המועדון. רק בשנה שעברה עבר בכנסת תיקון לחוק הסלקציה, שקובע שבמקרה שיש חשד לאפליה, על בעל המועדון מוטלת חובת ההוכחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת