האם התגלה טרזן ישראלי ביער ירושלים?

בלב יער ירושלים, נבנה בית מסווה בין העצים, שהוסתר באופן כמעט מושלם. במשך זמן רב עברו מאות מטיילים לידו מבלי שאיש מהם הבחין במבנה הארעי, עד שהגיעו למקום פקחי מנהל מקרקעי ישראל שנדהמו לגלות במקום המון ספרים, חלקם נכתבו על ידי בעל המקום. טרזן – הגרסה הציונית

המבנה שהתגלה ביער ועורר תדהמה (חדשות 2)

תדהמה במנהל מקרקעי ישראל: מפקחי המנהל חשפו בלב יער ירושלים מבנה מוסווה בו גר פולש מטרים בודדים מהמטיילים. המבנה זכה לכינוי "בית הזיקית" כיוון שהוסווה לחלוטין ובאופן טבעי בין העצים.

מסיג הגבול, שהקים את המבנה הבלתי חוקי על אדמות מדינה, התגורר בתוך המבנה שהוסווה באופן מושלם, והתגורר במקום בזמן שמאות מטיילים עברו לידו כל העת מבלי להבחין בקיומו של המבנה. בשלב זה עדיין לא ברור כמה זמן גר שם אותו "טרזן ישראלי". מפקחי המינהל שהגיעו למקום נדהמו לגלות בנוסף לרהיטים כמו מיטה וארון גם כמות אדירה של ספרים - חלקם ספרים מוכרים בהוצאות מסחריות, וחלקם ספרים אשר ככל הנראה נכתבו והודפסו על ידו.

במנהל הסבירו כי המבנה הוקם באופן המעיד על תכנון מוקפד שנועד ליצור סביבה מוסווית לחלוטין - באמצעות עצי היער עצמם ויריעת הסוואה. המפקחים פינו את מסיג הגבול, שזכה לכינוי "רמבו הפולש", והרסו את המבנה הבלתי שגרתי, תוך כדי שהם מחזירים את שטח היער לקדמותו.

"במינהל מקרקעי ישראל הצטברו למעלה מאלף שנות אדם של ניסיון בפיקוח ואכיפה נגד עבירות קרקע ובנייה בלתי חוקית - אבל אף אחד מאיתנו עדיין לא ראה דבר כזה", אמר ישראל סקופ, ראש אגף הפיקוח במינהל מקרקעי ישראל. "המבנה הוסווה בצורה כל כך מושלמת עד שהמתגורר בו יכול היה לשהות בו שנים מבלי להתגלות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת