מצבו של הרב יוסף אלישיב הידרדר ומוגדר "קריטי"

בבית החולים "שער צדק" בירושלים דיווחו הבוקר כי מצבו הבריאותי של הרב אלישיב הידרדר וכי הוא במצב "קריטי". משפחתו הוזעקה לפנות בוקר למקום לאחר שחלה החמרה במצבו. הרב בן ה-102 מאושפז כבר חודשים אחדים לאחר שחש ברע

מצבו הבריאותי של הרב יוסף שלום אלישיב הידרדר ומוגדר כעת קריטי. משפחתו הוזעקה לפנות בוקר לבית החולים שערי צדק בירושלים לאחר שחלה החמרה במצבו ונשקפת סכנה לחייו. כבר חודשים אחדים שהרב בן ה-102, המכונה "פוסק הדור" בקרב הציבור החרדי ליטאי, מאושפז במצב קשה.

בתחילת חודש פברואר חלה הידרדרות משמעותית במצבו לאחר שחש ברע. למקום הגיעו אז מכריו של הרב שקראו להרבות בתפילה לשיפור במצבו, ובהם חברי הכנסת הרב ישראל אייכלר, אורי מקלב ומשה גפני מיהדות התורה.

חי מימי הטורקים - ועד לעידן הפייסבוק

האיש שחי מימי שלטון הטורקים בישראל ועד עידן הפייסבוק, בעצם מעולם לא למד בישיבה באופן רשמי. הוא אוטודידקט ובניגוד למנהיגים מובהקים, כמו הרב שך או הרבי מילובביץ', שפעלו, יזמו, נאמו, הרב אלישיב היה למנהיג רק מכוח לימודו. אין כאן סגולות של באבא, גם לא כריזמה, רק גמרא.

כדי להבין את דמותו צריך לצפות בווידאו המאוד פופולרי בעולם החרדי, הקלטות של שעות רצופות שבהן הרב אלישיב לומד. אם מריצים את ההקלטה קדימה ועוד קדימה, רואים אותו ממשיך - ללא הפסקה, זה מה שעשה ברוב זמנו בכל המאה האחרונה.

אבל בשנים האחרונות נדרש יותר ויותר לסוגיות ציבוריות שונות. ברחוב החרדי לא מעזים היום על ההנהגה החרדית ביום שלאחר הרב אלישיב, למען האמת גם על הרב אלישיב עצמו לא מדברים, אלא על יוסף שלום בן חיה מושא, השם שבו מתפללים לרפואתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת