עשרות זרים נעצרו בבתי מלון באילת בדרך לגירוש

לפנות בוקר פשטו פקחי יחידת עוז של רשות האוכלוסין וההגירה על בתי מלון ובתי מגורים באילת ועצרו עשרות אפריקנים, זאת כחלק ממבצע ללכידת זרים בלתי חוקיים. "נמשיך בפעילות האכיפה גם בימים הקרובים", מדגישים ברשות ההגירה והאוכלוסין

מבצע לכידת הזרים וגירושם נכנס להילוך גבוה: פקחי יחידת עוז של רשות האוכלוסין וההגירה עצרו הבוקר באילת 55 שוהים בלתי חוקיים, בהם 45 מדרום סודן, 3 מניגריה, 2 מסין, 2 מגאנה, אחד מחוף השנהב, ואחד מהפיליפינים - בדרך לגירושם מישראל.

במסגרת המבצע ללכידת זרים בלתי חוקיים, שהחל בשעות הבוקר המוקדמות, נעצרו עשרות זרים בבתי מלון בעיר הדרומית, כמו גם בבתיהם. "נמשיך בפעילות האכיפה גם בימים הקרובים", מדגישים ברשות ההגירה והאוכלוסין.

אתמול נערכה בגינת לוינסקי בתל אביב הפגנה סוערת של מאות אפריקנים מחאה על מעצרם של שמונה תושבי דרום סודן. המפגינים דרשו את התערבות האו"ם, בטענה שמשמעות הגירוש היא גזר דין מוות עבורם. מנגד, שר הפנים אלי ישי חזר וקרא לזרים לעזוב מיוזמתם ולהימנע מגירוש בכוח.

"כל הפליטים פה בישראל נידונים למות על ידי ממשלת הנשיא הסודני", אמר בהפגנה אבראהים, אחד המסתננים. "החזרה של הפליטים לדרום סודן זו מדיניות, קשה לי לדבר עליה".

"נמצאים פה שנים בלי זכות"

כבר בשבוע שעבר אישר בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים לגרש דרום סודנים למדינתם, מתוך הנחה שלא נשקפת שם סכנה לחייהם. אך האפריקנים, שנמלטו מאנרכיה ודיקטטורה במדינותיהם, משתמשים עכשיו בזכות שניתנת להם כאן בישראל על מנת למחות.

במהלך הצעדה שערכו אל משרדי האו"ם בתל אביב, דרשו המפגינים כי המדינה תכיר בהם כפליטים. "אנחנו נגד כל הגזענות - נגד הסודנים ונגד הדרפורים", אומר אלאדין אבקר, אחד מהפליטים הסודנים בתל אביב. "אנשים נמצאים כמה שנים בארץ בלי שום זכות, ואנחנו עכשיו רוצים את הזכות שלנו, לקבל את מה שמגיע לנו - או פליטים, או לא פליטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת