מדריך הטיולים הפרטי: ראש הממשלה נתניהו

פיטר גרינברג, העיתונאי האמריקני שרכב עם מלך ירדן על אופנוע במדבר, המריא עם נשיא מקסיקו בכדור פורח, לוקח את ראש הממשלה נתניהו לרכוב על אופניים. במסגרת תכנית התיירות האמריקנית The Royal Tour משמש נתניהו כמדריך הטיולים הפרטי בתקווה למשוך מילוני תיירים לארץ

זה לא סיור ביטחוני, גם לא ביקור הזדהות  - אלא טיול עם מדריך בעל תואר מכובד במיוחד - ראש ממשלת ישראל. נתניהו לא מחפש הכנסה צדדית, אלא הכל חלק מצילומי סדרת הטלוויזיה האמריקנית המצליחה The Royal Tour, של העיתונאי פיטר גרינברג, שבמסגרתה הוא מבקר במדינות שונות ומקבל סיור אישי מראש המדינה.

"תסתכלו מאחורי, איפה בעולם רואים דברים כאלה?", שואל נתניהו את הצלמים בעודו מצביע על הנוף הקסום של ראש הנקרה. "המטרה היא לשנות תדמית, שאנשים יראו שזאת מדינה של כיף", הדגיש ראש הממשלה.

אחרי שביקרו בראש הנקרה, במטע בננות סמוך ואפילו רכבו על אופניים זוגיים, הגיע הטיול לטכניון. נתניהו וגרינברג פגשו שם את ראדי, המשותק מאז שנפצע במלחמת לבנון השניה ובעזרת פיתוח של ד"ר עמית גופר התחיל שוב ללכת. "אלה חיים חדשים, הכל השתנה עבורי", אמר ראדי לראש הממשלה וניכר בו שהוא מתרגש. "אתה יכול לצעוד איתנו?", שאל נתניהו ועושה צעדים איטיים אך בטוחים עם מי שהיה עד לפני זמן קצר מרותק לכסא גלגלים.

הצפי: עלייה של 10% במספר התיירים בעקבות התכנית

התכנית של גרינברג משודרת לכ-300 מיליון צופי ברחבי העולם. היא ידועה ככזו שמעלה את מספר התיירים במדינות שמופיעות בה, לא מעט בגלל המדריכים הייחודיים. זה קרה בירדן, בניו זילנד וגם במקסיקו. מספר התיירים שהגיעו אחרי שידור התכנית עלה בלפחות 10%.

"אני מבקר בישראל מאז שנות ה-70 ואני רואה היום לראשונה דברים שמעולם לא ראיתי", אמר העיתונאי האמריקני המפורסם, "הדבר היפה בזה הוא שהדברים נגישים כאן לכל אחד וכשעוד אנשים יראו אילו אפשרויות פתוחות לפניהם במדינה הזאת - הם יבואו".

לגרינברג ולמדריך שלו מצפים עוד מספר ימים של טיולים ברחבי המדינה. במצדה, באילת, בעיר העתיקה בירושלים ואפילו סיור בסצנת חיי הלילה של תל אביב. התקווה בישראל היא שמדריך הטיולים נתניהו יצליח להשאיר רושם טוב על מיליוני הצופים בעולם כדי שירצו גם הם לבקר, אפילו אם זה יהיה עם מדריך אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת