"התייחס באופן משפיל וגזעני"

אפרת יעקב, סטודנטית למדעי החברה בירושלים, היא הצעירה שהתלוננה נגד פרופ' מריו שניידר מהאוניברסיטה העברית על הטרדה מינית. יממה לאחר שהוחלט להדיחו, החליטה יעקב להיחשף. "הוא צמצם אותי לאיברים שלי, מסדרונות הפקולטה הפכו לא בטוחים", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה

הסטודנטית אפרת יעקב (פייסבוק)

יממה לאחר שפורסם כי פרופ' מריו שניידר מהאוניברסיטה העברית בירושלים הוא המרצה שנגדו הוגשה תלונה בגין הטרדה מינית - הסטודנטית שהתלוננה נגדו החליטה להיחשף. בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, וזכה כבר למאות שיתופים, כתבה הסטודנטית אפרת יעקב: "לראשונה החלטתי להיחשף בשמי המלא ובריש גלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסיפור שלי התחיל במהלך סיור לימודים לחו"ל מטעם האוניברסיטה העברית", סיפרה יעקב. לדבריה, במהלך הסיור שנמשך 10 ימים הוטרדה מספר פעמים. "באחד הימים מריו התקרב אליי ואמר לי 'החצאית שלך קצרה מדי וקשה לי להתרכז ככה'", כתבה. "הייתי בהלם, לא האמנתי שאי פעם מרצה יגיד לי דבר כזה. קפאתי, אבל זה לא נגמר בזה אלא רק התחיל".

לדברי אפרת, במהלך הסיור המשיך פרופ' שניידר להעיר לה הערות פוגעניות ואף לגעת בה. "הוא צמצם אותי לאיברים שלי", כתבה. "מריו התייחס לגופי באופן בוטה, פוגעני, גזעני ומשפיל. הערות מטרידות נוספות ורבות נזרקו לעברי וחלקן אף נאמרו בלחש לתוך אוזני, תוך כדי שהוא מניח את ידו על כתפי או מותני".

"מסדרונות הפקולטה היו לא בטוחים" (יוסי זילברמן, חדשות 2)

"המסדרונות של הפקולטה למדעי החברה היו לא בטוחים עבורי, הייתי הולכת לאט כדי לראות אם הוא מגיע, נצמדת לפתחים כדי שיהיה לי לאן לברוח", תיארה. "אבל באחת הפעמים הוא הופיע מולי. קפאתי. במשרדו הוא ניסה לנשק אותי. ברחתי מבוהלת והתחלתי לרוץ בקמפוס ובכיתי. לא הצלחתי להירגע. הייתי מפוחדת עד כדי כך שפשוט הפסקתי להגיע לקמפוס לתקופה מסוימת".

אתמול הודיעה האוניברסיטה העברית כי חתמה על הסכם עם פרופ' שניידר שבמסגרתו נקבע כי לא יוכל לשוב ללמד או להנחות סטודנטים בעתיד. כמו כן חויב שניידר לשלם ליעקב פיצוי כספי בסך כמאה אלף שקלים. "ההטרדה שלו כלפיי נמשכה כחצי שנה וכך גם התלונה", הוסיפה יעקב. "אתמול זה נגמר, פרופסור מריו שניידר הודח מהאוניברסיטה העברית".