נכה כמעט נדרס למוות בתחנת הרכבת בחיפה

מעדות שהגיעה לידי חדשות 2 עולה כי נהג רכבת שעמד בתחנת "יד השמונה" בחיפה החל הבוקר לנסוע בעוד דלתות הרכבת פתוחות. כתוצאה מכך, נכה שהורד לרציף כמעט נמחץ בידי הקרונות. פעולתו המהירה של אחד הדיילים במקום מנעה אסון כבד. רכבת ישראל: "האירוע חמור, נתחקר ונפעל על פי הממצאים"

נכה מקבל סיוע ברכבת. אילוסטרציה (חדשות 2)

כמעט אסון התרחש הבוקר בתחנת הרכבת יד השמונה בחיפה, לאחר שנכה בכיסא גלגלים כמעט נדרס בידי רכבת שנהגה החל בנסיעה - בזמן שאנשים ברציף סייעו לו לרדת.

"המתנתי לנכה שתיאם את נסיעתו מקריית מוצקין לתחנה המרכזית בחיפה", סיפר אחד המעורבים בהתרחשות בשיחה עם חדשות 2. "אני ואדם נוסף ניגשנו להורידו לרציף, אבל בזמן שהדלתות ברכבת היו פתוחות - החלה פתאום הרכבת לנסוע".

"סימנתי לנהג שיעצור, והנהג המחליף אותת לו במכשיר הקשר. בסופו של דבר הוא עצר, ובנוסף למרבה המזל דייל שעמד בדרך אחרת התעשת במהירות והצליח להחזיר את מתקן ההורדה. אחרת, הנכה היה נמחץ למוות", שיחזר אותו עד, והוסיף שהדייל נפגע בשל כך בשורש כף ידו הימנית ונזקק לטיפול רפואי.

גורמים ברכבת טענו כי מדובר במקרה רשלנות חמורה של הנהג, אי הקפדה על נהלים בסיסיים. "תיבדק האפשרות שהנהג היה עסוק בשיחת טלפון ולכן לא הבחין שהדלתות פתוחות", הוסיפו הגורמים.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "אנו רואים במקרה אירוע חריג וחמור. הרכבת תתחקר בצורה מעמיקה את האירוע ותפעל על פי הממצאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת