למה באמת פוצצה עסקת המכירה של הפועל ת"א?

דווקא כשהיה נדמה לאוהדי הפועל ת"א שהם הולכים לתקופה חדשה, ללא הבעלים אלי טביב, התפוצצה עסקת מכירתה לקבוצת אנשי עסקים בראשות חיים רמון - ואחריה נפתח קרב הגרסאות. "אם יש לו את הכסף, שיביא והקבוצה שלו תוך יממה", אמר טביב. בקבוצת רמון הגיבו: "הוא לא רוצה להביא לנו את טיוטת החוזה"

דווקא בפגרה, רוב אוהדי הפועל תל אביב בכדורגל כוססים ציפורניים. הפעם, לא מדובר במו"מ על החתמת שחקן או במשחק גורלי - אלא במעקב אחרי הניסיונות לרכישת הקבוצה מהבעלים הנוכחי אלי טביב.

חיים רמון, אחד מהאוהדים המוכרים של הקבוצה, עמד בראש קבוצת אנשי עסקים שרצתה לרכוש את הקבוצה. אתמול נערכה פגישה בין רמון לעו"ד יורם זמיר, שאמון על המכירה מטעמו של טביב. בין השניים הושגה הסכמה על מכירת הקבוצה בסכום של 17 מיליוני שקלים - אבל אחר כך הכל השתבש.

בשעות הצהריים, הוציא טביב הודעה לפיה העסקה התפוצצה, וכבר ביום ראשון הקרוב הוא יוצא לאירופה לפגוש עם רוכש אחר. אבל במפתיע, גרסתם של אנשי רמון הייתה שונה לחלוטין: "הודענו לטביב שיש בידינו לגייס הכסף המבוקש. מאז טביב פשוט לא מעביר את טיוטת החוזה. ייתכן ואלי טביב לא רוצה למכור את הקבוצה".

בתגובה לדברים אלה, הודיע טביב שאנשי רמון לא הצליחו לגייס את הסכום הנדרש לקניית הקבוצה. "אם אכן יש ברשותו של רמון את הסכום שסוכם, שיועיל לקחת דף ועט ולחתום על כך. הקבוצה תהיה שלו תוך 24 שעות".

אוהדי הפועל ת"א: נמשיך להיאבק

ממטה המאבק של אוהדי הפועל נמסר בתגובה: "יצא המרצע מן השק. במשך כל החודשים האחרונים טען אלי טביב כי הוא משאיר את הקבוצה נקייה מחובות וכי אין מי שמוכן לקנות את הקבוצה, אך הערב יצאה האמת אל האור. אלי טביב ניסה לעשוק את קופת הפועל תל אביב ולהוציא ממנה שחקנים שנקנו בכספי המועדון".

עוד נמסר כי "אם אחרי נפילת "עסקת שבס" עוד היה ניתן להטיל ספק, הרי כי היום התבררה האמת העצובה: אלי טביב לא באמת התכוון למכור את הפועל תל אביב. למרות הפרסומים בתקשורת, הקבוצה
בראשותו של חיים רמון הייתה מוכנה לשלם לטביב סכום גבוה ומוגזם של 12 מיליון ש"ח ועוד 5 מיליון ש"ח בפריסה עתידית, אלא שטביב לא הסכים לחתום על מסמך כוונות המראה כי הוא אכן מוכן למכור את הקבוצה".

האוהדים סיכמו: "אוהדי הפועל תל אביב הם בני ערובה בידיו של אדם, אשר כל מבוקשו הוא לסחוט כמה שיותר ולפגוע במועדון בעל משמעות ציבורית רבה. אנחנו לא נשתוק על כך, ובשבוע הקרוב נפעל בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו כדי להוציא את הקבוצה מידיו של טביב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת