בגלל שכן: 200 משפחות נותקו מזרם החשמל

בית המשפט המחוזי בי-ם דן בעתירה של תושבי אבו גוש נגד חברת החשמל בטענה כי כמחצית מהכפר נותק מזרם החשמל ביממה האחרונה, ללא הגבלת זמן. בחברת החשמל טוענים כי ביתו של אחד השכנים בכפר מפריע לקו המתח הגבוה ומסכן את התושבים

חיים על גנרטורים (חדשות 2)

כ-200 משפחות באבו גוש נותקו ביממה האחרונה מזרם החשמל, לאחר שאחד התושבים התחבר לתשתית באופן לא חוקי. היום דן בית משפט השלום בירושלים בבקשת תושבי המועצה המקומית להתחבר בחזרה לזרם החשמל.

בחברת החשמל טוענים שמעל ביתו של אותו תושב קיים מתח גבוה שלא עומד בדרישות חוק החשמל ומהווה סכנה בטיחותית לתושבים, ומיהרו לנתק את אותו תושב מאספקת הזרם. ככל הנראה, בשל תקלה, הופסקה הזרמת החשמל לחלקים נרחבים באבו-גוש, ומאז אתמול בבוקר שוהות כ-200 משפחות בכפר בעלטה גמורה, כשביניהם קשישים, חולים וילדים הזקוקים לזרם חשמל כדי לקיים אורח חיים תקין.

הנזקים לתושבים נאמדים במאות אלפי שקלים וחלק מבעלי בתים בכפר שידם משגת הצליחו לרכוש גנרטורים כדי לספק לעצמם זרם חשמלי.

"אף אחד לא יידע את התושבים"

"בדיקה שערכנו העלתה כי קטע קו החשמל לא עומד בדרישות חוק החשמל ותקנותיו, וככזה מהווה סכנה בטיחותית לציבור", צוין במכתב שנשלח מטעם המנהל לענייני חשמל בעיריית ירושלים. בהמשך המכתב נאמר, כי יש "להפסיק הפעלתו של קו החשמל הנ"ל ולהתחיל עבודות לסילוק מיידי של הסכנה".

"אף אחד לא יידע את התושבים שיתרחש ניתוק מאסיבי שכזה", סיפר ראאד, תושב הכפר, לחדשות 2 באינטרנט, והוסיף: "כל הגורמים זורקים את האשמה האחד על השני. המועצה המקומית אומרת שהיא לא אחראית על החשמל, וכשפנינו לחברת החשמל הם אמרו שמדובר בהתחברות בלתי חוקית ולכן התושב נותק, וגם משרד האנרגיה לא מספק לנו תשובות". לטענת השכן, הוא בנה את ביתו מתחת לקו מתח גבוה וקיבל את כל האישורים לכך.

מחברת החשמל נמסר בגתובה: "חברת החשמל פעלה לפי הנחיות משרד האנרגיה והמים שהורה לה לנתק קו מתח גבוה, המחבר מספר בתי אב ועסקים שונים באבו גוש. הצו הוצא בעקבות התקרבות בנייה לרשת החשמל בצורה מסוכנת, שעלולה לגרום להתחשמלות".

"חברת החשמל פנתה לראש המועצה של אבו גוש, ליו"ר הועדה המחוזית - הראל, ולתושב עצמו, בבקשה למצוא במיידי פיתרון לבעיה. לצערנו טרם קיבלנו מענה. יצוין, כי משרד האנרגיה והמים, ששלח מפקח לשטח אשר הבחין בסכנה והוציא במיידי צו המורה לחברת החשמל לנתק את הקו. חברת החשמל תפעל על פי החלטת בית המשפט בנושא זה, כמו בכל נושא אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת