קוו האוטובוס שונו, הגימלאים משלמים: "ניתקו אותנו מהעולם"

עד לשנה שעברה פקדו אוטובוסים של דן את מתחם הדיור המוגן הגדול "משען" שברמת אפעל. ברפורמה שנעשתה בתחבורה הציבורית לפני כשנה הוצאו האוטובוסים מהמקום - והגמלאים מתלוננים: "אנו נאלצים לשלם על מוניות כדי לצאת מהבית". משרד התחבורה: "יש צורך בעבודות תשתית בנושא"

מחוץ לדיור המוגן. אוטובוס דן, ארכיון (חדשות 2)

מתחם הדיור המוגן "משען" ברמת אפעל הוא אחד הגדולים בגוש דן. כחלק מהרפורמה בתחבורה הציבורית באזור בשנה שעברה, שונה מסלולו של קו 65 שעבר במקום שלוש פעמים ביום וכבר כמעט שנה שהמקום מנותק מתחבורה ציבורית. "אנחנו אנשים מבוגרים, קשה לנו ללכת עד לתחנה ברמת אפעל, פשוט ניתקו אותנו מהעולם", אומרים הדיירים.

כ-750 גימלאים מתגוררים במתחם הדיור המוגן שנמצא בכניסה ליישוב. רובם לא מחזיקים ברכב פרטי, והאפשרות היחידה שלהם להתנייד בתחבורה ציבורית שאינה מונית נלקחה מהם ברפורמה האחרונה שנעשתה בתחבורה הציבורית לפני כשנה. במקום שהאוטובוס יעבור במתחם ויאסוף נוסעים, האוטובוס עוצר בתחנה שנמצאת בצומת הכניסה ליישוב - כמה מאות מטרים מהכניסה למתחם, שמשתרע על פני 136 דונם.

"מונית מרמת גן אלינו עולה לפחות 50 שקל לכיוון. כמה פעמים בשבוע אני יכולה להרשות לעצמי כזה סכום?", שאלה מלכה אמבורסקי, תושבת המקום בת 85, והוסיפה: "רובנו חיים רק על פנסיה וביטוח לאומי ומשלמים שכירות למקום. המתחם שלנו מאוד נחמד, אבל אנחנו מנותקים מהעולם. צריך לפעמים ללכת לבנק, לדואר, למספרה או סתם לבקר חברה ועל כל יציאה החוצה צריך לחשוב פעמיים. אנחנו אנשים מבוגרים, ההליכה לתחנה בכניסה לרמת אפעל איננה מעשית לרובנו", סיכמה.

מנהל בית הדיון המוגן פיני גביש פנה לחברת דן ולמשרד התחבורה בחודש שעבר וטען כי הוצאתו של קו 65 מהמתחם מקשה בצורה ניכרת על הדיירים שנאלצים להשתמש במוניות, מה שמשבש קשות את שגרת יומם. "ביקשתי לשקול את החזרת הקו כדי להקל על הדיירים", סיפר גביש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט והוסיף: "קיבלנו תשובה כי המכתב התקבל, וכי הנושא עדיין בדיון".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "המשרד המשרד מקדם בימים אלו עבודות תשתית להקמת דרך לאוטובוסים, באזור בית הדיור המוגן "משען" ברמת אפעל. הדרך החדשה תאפשר לקו 135 לתת שרות לציבור הדיירים, עד לפתח המתחם. עד כה, התקשו קווי האוטובוס לבצע סיבוב בבטחה בשטח המקום. עד לסיום עבודות התשתית, קיימת לנוחיות הדיירים תחנת אוטובוס ברחוב שדרות האורנים 17, במרחק 250 מטרים ממתחם הדיור המוגן".

בדיקת חדשות 2 באינטרנט העלתה כי בשלב זה לא מתבצעות עבודות תשתית באזור, ועל כך מסר משרד התחבורה כי "לא ידוע כרגע על לוח זמנים מדויק, אבל העבודות צפויות להתחדש בקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת