40% מהציבור: לגרש את כל המסתננים

חלק גדול מאזרחי המדינה מאמין כי על מדינת ישראל להוציא משטחה את כל המסתתנים, כך קובע סקר מכון "דחף" שנערך עבור ערוץ הכנסת. על פי תוצאות הסקר 86% מהציבור מאמין שהממשלה היא האשמה העיקרית לאי-מניעת כניסת המסתננים למדינה

11% מהציבור מאמין שיש להעניק אישור עבודה (חדשות 2)

בעוד הפוליטיקאים חוזרים ומתבטאים בנוגע לפתרונות אפשריים למשבר המסתננים לישראל, סקר מכון "דחף" שערכה ד"ר מינה צמח חושף - 40% מהציבור חושבים שיש לגרש את כל הזרים שהסתתנו לישראל - בחזרה לארצות מוצאם. זאת, מבלי להבחין בין מהגרי עבודה לבין פליטים.

הסקר שנערך עבור ערוץ הכנסת מצביע כי 34% מהציבור מאמינים שצריך לגרש את לארצם את המסתננים שלא נשקפת סכנה לחייהם, כלומר את אלה שלא מוכרים כפליטים. בנוסף, 11% סבורים שיש להעניק לכולם אישור עבודה כמו ליתר העובדים הזרים במדינה.

בנוגע לשאלת האחריות לתופעה, קיימת הסכמה רחבה בקרב הציבור. 86% מהציבור טוען כי הממשלה היא האשמה העיקרית לאי-מניעת כניסת המסתננים לשטח ישראל, בעוד שרק 2% מהנשאלים הפילו את האחריות על צה"ל.

דוח: זרים מעורבים בפשע פחות מישראלים

הנתונים הללו מתפרסמים שבוע לאחר שהועבר לידי ועדת הפנים של הכנסת, דוח המצביע שזרים (מסתננים, עובדים זרים ושוהים בלתי חוקיים) מעורבים בפשע פחות מישראלים. מהנתונים שאסף מרכז המחקר והמידע של הכנסת עולה כי בשנה האחרונה רק 0.55% מסך ההליכים הפליליים התנהלו נגד זרים, למרות ששיעור הזרים באוכלוסיה מגיע ל-3%.

בנוסף מתברר מהנתונים כי למרות ששיעור הזרים באוכלוסיית תל אביב עומד על 28.5%, שיעור פשיעת הזרים באזור הגיע ל-13.5%.

הבוקר, התייחס שוב שר הפנים אלי ישי לסוגיה, ואמר בריאיון לרשת ב' כי אינו מבין מדוע ישראל מעניקה הגנה קבוצתית לאזרחי אריתריאה המסתננים אליה. "מדוע לא נביא ארצה עשרות מיליונים החיים במצוקה ובתנאים קשים. מדוע לא נגן על כולם?", שאל ישי.

ישי ציין כי כאשר תושלם בניית הגדר בגבול מצרים ויוקמו מתקני שהייה, המסתננים לא יורשו לעבוד בישראל והמוטיבציה שלהם לחדור אליה תרד פלאים. לדברי שר הפנים מדובר במאבק על עתידו של המפעל הציוני בישראל כי "המצב בדרום תל-אביב הוא קטסטרופה, ואילת כבר נכבשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת