המאבטח של שוורצנגר התגייס לצה"ל

סרן ליאור מאיר, מי שהיה מאבטחו של מושל קליפורניה לשעבר השחקן ארנולד שוורצנגר, חזר לישראל והתגייס מחדש לצה"ל - הפעם בתור קצין אימון גופני של מפקדי פלוגות לוחמים. "שוורצנגר לא כל כך גדול כמו שחושבים, וכאדם הוא תמיד דיבר איתי בגובה העיניים", סיפר ליאור לחדשות 2 באינטרנט

חזר לצה"ל. סרן ליאור מאיר (דובר צה"ל)

"שוורצנגר לא כזה גדול פיזית" - כך אומר סרן ליאור מאיר, מי שאיבטח את כוכב סרטי הפעולה ומושל קליפורניה לשעבר - וכיום מאמן מפקדי פלוגות לוחמות במכללה לאימון טקטי (מלט"ק) של זרוע היבשה של צה"ל.

ליאור החל את שירותו הצבאי כלוחם בספינות הדבורים של חיל הים. משם הוא עבר ליחידת הקומנדו שייטת 13, יצא לקורס קצינים ושובץ כקצין חובשים באוגדת שריון. לאחר שחרורו משירות חובה, היגר ליאור לארה"ב, שם החל ללמוד ספורט ולעבוד כקצין בטיחות באל-על.

במהלך עבודתו הכיר ליאור ישראלי אלר שבבעלותו חברת אבטחה העובדת עם סלבריטאים בלוס אנג'לס. לאחר תקופה קצרה של היכרות, הוא שובץ להיות מאבטחו האישי של מושל קליפורניה ארנולד שוורצנגר, עבודה אותה מילא במשך שלוש שנים.

"הסתובבתי איתו בעיקר באירועים", מספר סרן מאיר לחדשות 2 באינטרנט. "תמיד הוא היה שואל מה נשמע והקפיד לדבר אלי בגובה העיניים, אבל עם זאת לא הייתה לי איתו אף פעם שיחת עומק".

"לא מספיק להיות בריון"

מההיכרות עמו, ליאור מספר כי שוורצנגר לא כזה מפחיד כמו שהוא נראה בסרטים. "יש עליו הרבה איומים", הוא מסביר. "אתה לא יכול להיות סתם בריון וללכת - המעמד שהיה לו בתור מושל מחייב אבטחה היקפית".

לאחר שלוש שנים של עבודה מחייבת בארה"ב צמוד לשוורצנגר, החליט סרן מאיר לחזור לישראל ולשוב לשירות קבע לצה"ל, הפעם כקצין אימון גופני. תחת ידיו עוברים עשרות מפקדי פלוגות לוחמים בצה"ל.

"יש לנו אימון בוקר כל יום שמתחיל או בשש בבוקר או שש וחצי ונמשך שעה לעתים קצת יותר", הוא מדגיש. "במשך היום אני נותן שירותי אימון, עושה אימונים אישיים, כל חניך מקבל תכנית אישית ושמותאמת לו וליחידה שלו".

בשבוע שעבר השתתף סרן מאיר, יחד עם עשרות ממפקדי הפלוגות אותם הוא מאמן, במירוץ זרוע היבשה של צה"ל שהתקיים בבה"ד 1 (בית הספר לקצינים של צה"ל). במסגרת התחרות הוא רץ עם חייליו מסלול בן 10 ק"מ והשיג תוצאה טובה ביותר. "לקחנו באימון שלנו את המודל האמריקני ששם דגש על עבודת כוח וחיזוק - ולא רק על ריצות", הוא מדגיש לסיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת