המחאה החברתית חוזרת? אלפים צעדו בת"א

המארגנים מביעים סיפוק לאחר שכ-4,000 בני אדם מחו בתל אביב בהפגנות המחאה החברתית. "אירוע אחד לא יספיק", הבהיר יונתן לוי ממארגני המחאה. "אנו לא נפסיק את המאבק – עד שנשנה את המדינה". בירושלים גם כן צעדו מאות. המשטרה: לא נרשמו אירועים חריגים

המחאה חוזרת? במספר מוקדים בישראל הגיעו אלפים להפגין כחלק מהמחאה החברתית המתחדשת של הקיץ, ולא נרשמו אירועים חריגים.

סתיו שפיר, ממנהיגות המחאה החברתית, תקפה בנאומה בעצרת בתל אביב את התנהלות הממשלה. "המיעוט הכוחני והמושחת גנב לנו את הכסף ונתן אותו לטייקונים, גנבו את הלאומיות והפכו אותה ללאומנות". עוד התייחסה גם להחלטה על הקמת ממשלת אחדות וציינה כי "שלושה בוגרי סיירת מטכ"ל נפגשו באישון לילה כדי לעשות פה הפיכה צבאית".

"מבחינתנו זו יריעת פתיחה והתחלה של קיץ שלם", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט יונתן לוי, אחד ממארגני המחאה שנמצא בתל אביב.

"אירוע אחד לא יספיק", הבהיר לוי. "אנו לא נפסיק את המאבק - עד שנשנה את המדינה, נמשיך להילחם". ההפגנה יצאה לדרך בשלושה מוקדים - בתל אביב, בירושלים ובחיפה. מהמשטרה נמסר כי עד כה לא נרשמו אירועים חריגים.

בתל-אביב יצאה הצעדה ב-21:00 מכיכר הבימה למוזיאון תל-אביב. באירוע נואמים יהודה אלוש, פעיל חברתי מבאר שבע, סתיו שפיר, ממובילות המחאה החברתית, שלמה קראוס, עיתונאי ועובד היי-טק. במקום מופיעות ההלהקות "איזבו" ו"נערות ריינס". בעקבות המחאה נחסמו לתנועה הרחובות: רוטשילד, מרמורק, אבן גבירול, שאול המלך וכן ייתכנו שיבושי תנועה נוספים ברחובות הסמוכים.

בירושלים יצאה הצעדה ב-21:00 מגן הסוס דרך מדרחוב בן-יהודה לכיכר פריז ולפי גורמים משטרתיים הגיעו רק מאות בני אדם. בחיפה יצאה המחאה ב-20:30 מכיכר מאירהוף דרך שדרות המגינים לעצרת בשדרות בן-גוריון. במקום נאם בין היתר פרופסור יוסי יונה, מראשי ועדת המומחים המייעצת למחאה. אחד ממארגני בחיפה אמר כי למרות מספר מועט של משתתפים, הם מרוצים. "עשינו את זה באפס תקציב", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לא כיוונו להפגנה המונית אך חשוב לנו שאנשים יבואו לרחוב וישתפו במה שהם מרגישים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת