שבוע אחרי הפתיחה: "כביש המיליונים של הצפון" נסגר בגלל סדק

במע"צ התגאו בשבוע שעבר בחניכתו של כביש עוקף הקריות. הכביש החדיש, שאמור לקצר משמעותית את זמני הנסיעה באזור הצפון, נסגר לתנועה בעקבות סדק באורך של כשבעה מטרים שנפער בו. הערכה: טעות הנדסית בריבוד הגשר גרמה לסדק. במע"צ מבהירים: "יבוצעו עבודות, אין חשש לקריסה"

הסדק שנפער בכביש עוקף הקריות (חדשות 2)

רק בשבוע שעבר נפתח כביש עוקף הקריות, אחד הפרויקטים הגדולים של מע"צ שנחנך לאחר עבודות שנמשכו שנים ארוכות ועלו למעלה ממיליארד שקלים. אבל היום, נסגר הכביש שמקצר את זמני הנסיעה בצורה משמעותית באזור חיפה.

נהגים שנסעו בכביש באזור הקריון שבקריית ביאליק, נדהמו לגלות בו סדק עמוק באורך של כשבעה מטרים. בתמונות תוכלו לראות שבשל עומקו החריג של הסדק, קרסו לתוכו האספלט ואי התנועה שבמקום. על פי ההערכות, הסדק נגרם כתוצאה מריבוד לא נכון של הקרקע עליו מונח הגשר, או בין הגשר עצמו לאספלט, כך שהסדר נגרם כתוצאה ממשקל המכוניות שנסעו על הגשר בשבוע האחרון.

"רק לפני שבוע פתחו את הכביש, וכולם הבטיחו שמדובר בכביש חדש ובטיחותי", סיפר חגי, נהג זועם שנקלע למקום, "פתאום, הכל מתחיל לזוז ולהיסדק. כשעברתי בשם ברגעים הראשונים לפני שהמשטרה הגיעה, הבנתי שמדובר בסכנת נפשות של ממש.

ממשטרת מחוז חוף נמסר בתגובה: "שוטרים שהוזעקו למקום בחנו את הנזק והסכנה לציבור הנוסעים. לאחר מכן, החליטו על סגירה חלקית". במע"צ אמרו כי "בעקבות גילוי סדק ברמפת העלייה לגשר, הוחלט לסגור את הכביש ולבצע עבודות לתיקונו. נדגיש כי אין סכנת קריסה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת