האב גילה בביפר שבנו נרצח: "עצמתי לו את העיניים לנצח"

יוסי גורן, מנהל מרחב גלבוע במד"א, מטפל בלא מעט אירועי ירי בשגרה, אבל הוא לא חלם שאחד מהביפרים השגרתיים ידווח לו על רצח בנו. "התקשרו אליי מהזירה, אמרו לי שירו באיתי. לצערי כשהגעתי לבית החולים לא היה מה לעשות", סיפר האב בכאב היום לחדשות 2 באינטרנט. איתי היה אדם מדהים, כל יום אנו מגלים עליו משהו חדש"

איתי גורן ז"ל (באדיבות המשפחה)

שבוע בדיוק חלף מאז נרצח איתי גורן בבית קפה בלב בית שאן. גורן, אישיות מוכרת בעיר, נורה בידי אלמוני שנמלט מהמקום - עשרות מטרים בלבד מתחנת המשטרה המקומית. בן 34 היה איתי במותו. משפחתו ביקשה מכלי התקשורת שלא לפרסם את שמו, אולם היום הסכים אביו של איתי, יוסי, לשוחח עם חדשות 2 באינטרנט ולספר קצת על בנו.

איתי נורה לאור יום בפיצריה שבבעלותו בידי אלמוני רעול פנים שנמלט מהמקום, מרחק עשרות מטרים בלבד מתחנת המשטרה בעיר. הוא נפצע באורח אנוש והובהל לבית החולים - אך זה היה כבר מאוחר מדי.

יוסי האב הוא מנהל מרחב גלבוע במד"א, כך שהוא היה מי שקיבל ראשון את ההודעה על הירי. "לפחות פעמיים בשבוע אני מקבל עדכונים ודיווחים על ירי באזור", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "הוצאנו כרגיל כוחות למקום, אבל אז, אחרי מספר שניות - קרוב משפחתי התקשר אליי מהטלפון של איתי ז"ל".

"טסתי לכיוון בית שאן", שחזר יוסי את הרגעים הקשים. "בעין חרוד כבר הבנתי שפינו אותו מהמקום. לצערי, כאשר הגעתי עם בני הקטן לבית חולים העמק בעפולה, כבר לא היה מה לעשות. נאלצתי לעצום לו את העיניים לנצח ולהיפרד ממנו".

"ממשיכים להכיר צדדים חדשים בו"

יוסי סיפר בכאב על בנו שנרצח ללא סיבה. "איתי היה איש עם המון אנשים סביבו. כולם באים אלינו ומחזקים אותנו. גם היום, לאחר מותו, אנחנו שומעים עליו סיפורים על מעשים שלא ידענו שהוא בכלל עושה: שיחות מוטיבציה לתלמידי י"א, מתן בסתר לעניי העיר... בצבא הוא היה לוחם ב"דובדבן"ץ הוא פשוט טרף את החיים וחי אותם. הבעיה היא שהחיים טרפו אותו מהר מדי".

"החיים יותר מדי יקרים בשביל לקחת אותם בצורה כזו אכזרית", סיכם יוסי בכאב, "מה שקורה כאן במדינה בשבועות האחרונים זה דבר לא יאומן. אני עבדתי ואמשיך לעבוד מולם. אני לא שואל את החוקרים מה יהיה או מה היה. אני סומך עליהם ואני מקווה שבקרוב מאוד יתפסו את מי שרצח את הבן שלי".

 

חקירת הרצח הועברה  לימ"ר צפון, אולם עד כה לא נעצר כל חשוד במעשה. סנ"צ יהודה ממן, דובר המחוז הצפוני של המשטרה, אמר היום לחדשות 2 באינטרנט: "החוקרים משקיעים את כל המאמצים במטרה לנסות ולהביא ללכידתו של הרוצח".

מפקד משטרת בית שאן, סגן ניצב רן אופיר, אמר כי "הנרצח היה אדם המעורה בחיי הקהילה ודמות מוכרת בעיר, ללא כל עבר פלילי. האירוע נמצא רק בראשיתו והחקירה רק החלה. אנחנו נבדוק מה הוביל למצב הטרגי הזה, אולם מדובר בחקירה מורכבת ולא פשוטה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת