מאות מחו נגד המסתננים בדרום תל אביב

תושבים ופעילי ימין ערכו הערב הפגנות מחאה במספר מוקדים בעיר, שהפכו בשנים האחרונות ל"מעוזי" הזרים. עשרות שוטרים נפרסו בשטח, ומסתננים רבים הצניעו את נוכחותם מחשש שהאלימות של השבוע שעבר תרים את ראשה שוב. שישה מהמפגינים נעצרו בעימותים

כשבוע אחרי ההפגנה הסוערת בשכונת התקווה נגד תופעת המסתננים, שבה הערב המחאה לרחובות דרום תל אביב. עשרות פעילי ימין ותושבי שכונות האזור ערכו הפגנות במספר מוקדים, במחאה על ריבוי המהגרים האפריקניים באזור. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את האירוע בשידור חי.

כוחות של משטרת מרחב יפתח פועלים לפיזור מספר מוקדי הפגנות בדרום העיר, בטענה שמדובר בהפגנות "בלתי חוקית" ועצרו חמישה מפגינים בגין הפרת סדר ומפגין נוסף בגין הסתה. על פי המשטרה, בקיבוץ גלויות התקבצו כ-500 מפגינים, בשכונת התקווה כ-40 מפגינים ובאזור התחנה המרכזית החדשה כ-40 מפגינים.

באירוע המחאה משתתפים, בין היתר, פעילי "ועד שכונות דרום תל אביב" ופעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל. כדי לאבטח את האירוע נפרסו בסביבות שכונת נווה שאנן, "מעוז" המסתננים באזור, כמה עשרות שוטרים. מחשש למעשי אלימות דומים לאלו שהתרחשו בשבוע שעבר הצניעו חלק מהזרים את נוכחותם בסביבה ומבין בעלי העסקים שם היו מי שהעדיפו לסגור את חנויותיהם.

אתמול התנהל בכנסת דיון סוער במשבר הזרים, שבו כיוון ח"כ דני דנון מהליכוד את האצבע המאשימה למצב לעבר ארגוני הסיוע. נציגי האחרונים החרימו את הישיבה, ובשל כך כינה אותם דנון: "מתיפייפים". "יש באזורים מסוימים אנשים שנמצאים במצור", הוא אמר בהתייחסו לתושבים הוותיקים בשכונות הדרומיות של תל אביב. "מג"ב זה לא פתרון, אלא רק הוצאת המסתננים ממדינת ישראל". למתנגדים לגירוש אמר: "בגללכם יש מקרי פשע ואונס".

ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' בכנסת: "לשים את הפעילים במחנות"

בדיון נשאה דברים נחרצים גם ח"כ מירי רגב מהליכוד, שעוררה סערה כשכינתה את המסתננים "סרטן". היא ניסתה להדוף את הביקורת עליה ואמרה: "מי שחושב שאמירה כזו או אחרת מלהיטה את הרוחות - טועה. אנחנו עושים הבחנה בין פליטים לבין מהגרי עבודה. את הפליטים נקלוט בכל מקום בארץ. את מהגרי העבודה נחזיר לארץ מוצאם".

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' מקדימה הטילה את מלוא האחריות למצב על פעילי ארגוני הסיוע, ובהתייחסה לאלו שהיו אחראים לכרזת ההסתה נגד מירי רגב - הציעה לשלוח גם אותם אל מתקן הכליאה. "צריך לשים אותם באותם מחנות שאנחנו בונים להם - שיעבדו שם", היא אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת