ליבו של טופז נקבר, אחיו: "קיוויתי שהוא יקום"

בני משפחתו של דודו טופז שבו היום לקברו בבית העלמין ירקון, הפעם כדי לקבור את ליבו של הבדרן המנוח, שהוצא מגופו במכון הפתולוגי ללא אישור המשפחה. "כשסיפרו לי על זה לא האמנתי ובכיתי כמו ילד בן 3", סיפר אחיו מיקי גולנדברג בתום הטקס העצוב. "הגיע הזמן שיכריזו שדודו ריצה את עונשו ויזכרו אותו בתור מי שהיה"

אחיו של טופז, היום בבית העלמין (חדשות 2)

כמעט שלוש שנים אחרי ששם קץ לחייו, הגיעו היום בני משפחתו של דודו טופז ז"ל אל חלקת האמנים בבית העלמין ירקון, כדי לחלוק פעם נוספת כבוד אחרון - הפעם לליבו של דודו, שנטמן בקבר בן שלוש השנים.

הלב והרקמות שהוצאו מגופו של טופז במכון הפתולוגי ללא אישור או ידיעת משפחתו הובאו הבוקר לבית העלמין באמבולנס של זק"א מחוז תל אביב. בני המשפחה פתחו את החלק הקדמי של הקבר, קברו את האיברים וערכו טקס קצר ועצוב.

"זה דבר שאני לא מאחל לאף אחד. למות מכינים אותנו מאז שאנחנו ילדים קטנים, אבל לא למצב שנצטרך לעבור לוויה פעמיים, להגיד שוב קדיש, להיפרד", אמר גולדנברג לחדשות 2. "אני לא מאחל את זה אפילו לשונאים שלו".

"כשראיתי את האנשים חופרים עמוק ועמוק יותר בקבר, חיכיתי שהוא ייצא החוצה. אמרתי לעצמי - הנה דודו לוקח נשימות אחרונות. ניתן לו להתאוורר קצת", הוסיף אחיו של הבדרן המנוח.

כאשר נשאל לתחושותיו באשר ל"פרשת האיברים", שמר גולדנברג על קור רוח. "יש בארץ לא מעט דברים שצריך לתקן. אני מאמין שמישהו יפעל כדי לתקן אותם", אמר ונזכר: "אני זוכר שסיפרו לי על זה ולא האמנתי. אמרתי שזה לא יכול לקרות. בכיתי כמו ילד בן שלוש. הגיע הזמן שימחלו לדודו על מה שעשה ויזכרו אותו כמו שהוא".

כתב התביעה: פגעו בכבוד המת

הבוקר הגיש גולדנברג תביעת נזיקין לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין רשלנות והפרת חוק כנגד משרד הבריאות, המכון לרפואה משפטית, העומד בראשו פרופ' יהודה היס, בית החולים אסף הרופא וד"ר בני דוידזון, מנהל המרכז הרפואי.

בכתב התביעה מאשים גולדנברג, באמצעות בא כוחו עו"ד אפי נווה את הנתבעים "בהתנהלות חמורה מאין כמוה והנהגת שיטות עבודה פסולות באופן מזעזע ושיטתי זה שנים, לפיהן מוחזקים בין כותלי המכון לרפואה משפטית איברי גוף, חלקי איברים ורקמות של אלפי נפטרים".

בכתב התביעה טוען גולדנברג כי "איברי אדם נערמים ומצטברים במכון לרפואה משפטית, במקום שרק למעטים היתר כניסה אליו, רחוק מעיני הציבור, רחוק מעיני משפחות הנפטרים וללא כל פיקוח, ביקורת מקצועית, תוך עצימת עיניים ובניגוד לכל חוק".

"בדרך מזעזעת זו", מוסיף גולדנברג, "שמרו הנתבעים במרתף המכון לרפואה משפטית, בצנצנת, על מדף, באופן המשפיל ומבזה את כבוד המת, חלקים מגופתו - את ליבו השלם וחלק מראותיו, כל זאת ללא ידיעת משפחתו, מבלי שניתנה לכך הסכמת המשפחה".

לדברי אחיו של טופז ז"ל, הדבר גרם לו לזעזוע עמוק והוא סובל מאז ועד היום מנזקים נפשיים חמורים. יש לציין כי גולדנברג ציין בעבר כי כל סכום שייפסק לטובתו של ידי בית המשפט ייתרם לעמותת גלגל לחיים, הפועלת למען נכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת