הפקחים דפקו בדלת - העובדת הזרה קפצה מהחלון

עובדת זרה ממזרח אירופה, המתגוררת בבניין בתל אביב בו חיים בצפיפות מאות מהגרי עבודה, קפצה מחלון דירתה לאחר ששמעה את פקחי רשות ההגירה דופקים על דלתה. העובדת נחתה על גג כלי רכב, נמלטה מהמקום אך התמוטטה מיד לאחר מכן, היא פונתה לביה"ח במצב יציב. "מבחינתנו הפקחים לא היו חלק מהארוע", נמסר בתגובת רשות ההגירה

העובדת הזרה קפצה מהחלון, אילוסטרציה (חדשות 2)

מאות עובדים זרים מתגוררים בדוחק וצפיפות מטרידה בבניין ברחוב וולפסון בדרום תל אביב. פקחי רשות ההגירה שהגיעו למקום דפקו על דלת אחת הדירות ושניות לאחר מכן שמעו רעש מטריד של התרסקות - העובדת הזרה ששהתה בדירה קפצה מחלון דירתה ונחתה על כלי רכב ברחוב. כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ".

"שמעתי בום חזק ואחרי זה צופר של רכב", סיפר אחד מבעלי העסקים במקום שמצא את האישה, עובדת זרה ממזרח אירופה, שרועה על גג הרכב. "האישה ירדה מהרכב והתחילה לרוץ לאורך הרחוב בבהלה, רציתי לעזור אבל היא המשיכה במנוסה".

כעבור מספר מאות מטרים נוספים התמוטטה האישה שסבלה מחתכים עמוקים בבטנה. העוברים ושבים ברחוב הזמינו מיד אמבולנס שהגיעה למקום ופינה את האישה לבית החולים כשהיא במצב יציב עם פגיעת בטן.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר לעיתון "הארץ" כי פקחי היחידה היו בבניין כחלק מעבודתם השוטפת והדגישו כי לא באו במגע עם העובדת הזרה. "מבחינתנו הם לא היו חלק מהאירוע", ציינו ברשות.

סיגל רוזן, רכזת הפעילות הציבורית ממוקד הסיוע לזרים, מציינת כי מהגרי עבודה רבים קפצו בשנים האחרונות מדירותיהם לאחר שפקחי רשות ההגירה הידפקו על דלתם. "אנו מקווים שהמקרה המצער יבהיר לראשי היחידה שחשד לשהייה שלא כדין אינו מצדיק פריצת דלתות", ציינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת