מט החלום: גלפנד הפסיד בקרב על אליפות העולם בשחמט

אחרי שלושה שבועות ועוד 5 שעות של דו-קרב, הוכרעה אליפות העולם בשחמט בסדרת משחקי בזק בין רב האמן הישראלי בוריס גלפנד לאלוף העולם. השחמטאי הישראלי לא הצליח לנצח היום אף משחק - וההודי שמר על התואר

רב האומן הישראלי מסתפק בסגנות ובכבוד: בוריס גלפנד הפסיד היום בגמר אליפות העולם בשחמט ליריבו ההודי אנאנד בסדרה של משחקי בזק, שהכריעו סופית את זהות המנצח באליפות העולם היוקרתית שהתקיימה במוסקבה. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את משחקי ההכרעה בשידור חי.

לאחר משחק ראשון מותח בין שני הצדדים, בו שלט הישראלי בקרב מול ההודי, החליטו השניים לבסוף לסיים את ההתמודדות בתיקו. למרבה האכזבה, גבר אנאנד על גלפנד במשחק השני ואחרי שתי תוצאות תיקו - זכה ההודי בתואר.

מספר שיא של צופים הגיע היום לצפות בגלפנד ובאנאנד מנסים להכניע זה את זה ולזכות בתואר העולמי. בחדר צדדי ישבו מומחי שחמט וניתחו את המהלכים השונים על הלוח בהתלהבות רבה.

במהלך המשחק הראשון נצפה גלפנד מספר פעמים מביע שביעות רצון ממהלכיו, ואף פעם אחת נטש את החדר לדקה קצרה, במהלך שמסמל לדעת מומחים תחושה טובה. עם זאת, ברוב שלבי המשחק שמר גלפנד על פרצוף קפוא ומרוכז, כשהוא לוגם מדי מספר דקות מהמשקה הוורוד ה"מסתורי" שניתן לו על ידי רופאו האישי. בשלושת המשחקים הנוספים אפיין הצבע הוורוד-אדום דווקא את פניו של גלפנד, שנראה מתוח במיוחד.

לא הגיעו לארמגדון

היריבות בין שני השחמטאים הצליחה לרתק בשבועיים האחרונים את העולם כולו, לאחר שבתום 12 משחקים לא הושגה הכרעה. כל אחד מהמתמודדים ניצח במשחק אחד ו-10 משחקים הסתיימו בתיקו. 

על פי תקנון התחרות, אם לא הושגה הכרעה במסגרת 12 המשחקים, התמודדו המתחרים בסדרה של ארבעה משחקים מהירים, בני 25 דקות. פרשנים טענו לפני המפגש כי לאנאנד סיכויים טובים יותר לזכות בשלב זה, מכיוון שהוא ידוע במיומנותו במשחקי-בזק.

מלבד תהילת עולם בלתי מעורערת, הפסיד גלפנד גם פרס כספי של מיליון וחצי דולרים. עם זאת, יסתפק רק האמן הישראלי בפרס של מיליון דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת