צפו: רחל בת ה-7 מנסה לחזור לחיים

מאז התאונה המחרידה בירידות לטבריה בה נהרגו הוריה וכל אחיה ואחיותיה, רחל אטיאס בת ה-7 מוקפת כל העת בבני המשפחה המורחבת ובחברים, ובהרבה אהבה - כדי לנסות ולעזור לה להתחיל להתאושש. חבר של המשפחה תיעד את הרגעים האלה, ובהסכמת המשפחה אנחנו מביאים הערב חלק מהתמונות

כמה שעות לפני התאונה ההיא עוד חגגו בני משפחת אטיאס עם הרב גרוסמן במגדל העמק. היום הוא הגיע ליישובם כדי לברך את היחידה ששרדה – רחל בת ה-7.

מאז שהשתחררה מבית החולים, בני המשפחה המורחבת תמיד מסביב לרחל ולא נותנים לה להרגיש לבד, אפילו לרגע. "אני יכול נשיקה וחיבוק? איזה כיף...", מחבק אותה דודה.

היא עדיין יושבת בכיסא גלגלים, ועל עין ימין רואים היטב את החבלה שנגרמה במהלך ההידרדרות לתהום. בבית ביישוב בר יוחאי וכעת בביתה החדש בצפת נמצאות גם החברות מהכיתה. "חלי, רוצה לשחק עם ה...להרכיב, לעשות את החברים את הפרפרים האלה?", הן מנסות להסיח את דעתה מהמחשבות הקשות. "כן? בחדר? יאללה, בואי, תראי להם איך את עושה".

אלו שלא הספיקו להגיע לא מפסיקות להתקשר, לשאול בשלומה, לשמוע את קולה ולנסות לעודד. לבית הספר רחל עדיין לא חזרה בגלל הפציעה, מסביב מנסים לסייע – במיוחד ברגעים הקשים של הגעגועים לאבא ואמא, לאחים ולאחיות, למשפחה שלמה שאיננה.

"כולם אוהבים אותך ואת תהיי צדקת, ובעזרת השם את תביאי ברכה גדולה לעם ישראל", בירך אותה הרב גרוסמן. ואילו סבתה של רחל, ריימונד אטיאס, מחבקת אותה ואומרת: "שתוכלי לדבר, ולצחוק, ולעשות בדיחות, ואנחנו נביא אותך בעזרת השם למגדל העמק, אני אעשה שבאקייה חבל על הזמן".

בוחני התנועה של המשטרה, נציגי משרד התחבורה וחוקרי הטכניון ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה המחרידה בטבריה. לא רחוק משם מנסה ילדה אחת להשתקם – ולחזור לחיים חדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת