לרגל השבועות: ילדי העיר זכו לטעימה מחיי הכפר

החג מאפשר הזדמנות נדירה לעירוניים להתנסות בחוויות ששמורות לרוב לאנשי הכפרים בלבד. כך הם התמודדו עם מלאכת חליבת הפרות - וגם עם החרדה מהארנבונים בפינת הליטוף

הילדים העירוניים שביקרו ב"חווה" בגני יהושע בתל אביב ניצלו את חג השבועות כדי לנשום מעט טבע, לקלוע טנא ולהתחבר לבעלי החיים. ההיכרות עם החיות הייתה עבור חלק מהם חוויה מפחידה, ובפינת הליטוף היו גם מי שקיבלו תחילה בבעתה את הארנבונים.

לעומת בני העיר, רואים אנשי הכפר את ימי החג כהזדמנות לשחזר "טעם של פעם": הם עוטים על גופם בגדים לבנים ויוצאים לתהלוכות ביכורים. באותו הזמן, נהנים העירוניים בעיקר מטעימות של גבינות ומוצרי חלב אחרים.

הילדים שהגיעו למשק ברגר במושב כפר הס שבשרון קיבלו שיעור בסיסי בחקלאות. לרגל בואם, הוכנה במיוחד פרה שהותאמה לרפתנים מתחילים. בקרב האורחים היו מי שנרתעו גם ממנה, אבל מיקי ברגר מהמשק סיפקה את כל ההסברים כדי לגרום להם להתגבר על הפחד.

"היא לא בועטת, היא לא מסריחה, היא לא יכולה להשתין עליך או משהו", היא הסבירה. "זו חגיגה אמיתית. אנחנו חוגגים את החגים היהודיים באווירה מיוחדת שקשורה לאדמה".

אטרקציה נוספת שציפתה למבקרים במשק ברגר היא הצפייה בנימר מלמד את מלאכת הגז - כשהוא מבטיח להעניק לכל אחת מהכבשים תספורת זהה, מבלי להפלות אף לא אחת מהן. רחמים של חלק מהמתבוננים נכמרו למראה הכבשים, אבל נימר התעקש שהן אפילו נהנות מכך. אחד הילדים הגדיל לגלות הזדהות עם בעלי החיים ואמר: "כשאני במספרה אני לא רוצה להסתפר. אני אוחז בדברים וגוררים אותי בכל זאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת