"כאן לא שפירא! זרים החוצה!"

הפעילות נגד הזרים בתל אביב מתפשטת גם מחוץ לשכונת שפירא: אלמונים ריססו הערב כתובות נאצה על מספר בתים בשכונת כרם התימנים בעיר. תושבים בשכונה מספרים שהכתובות רוססו על דלתות בתים בהם מתגוררים זרים

בתי תושבים שרוססו בת"א (חדשות 2)

תושבים בשכונת כרם התימנים בתל אביב הבחינו הערב במספר דלתות בתי תושבים שרוססו בכתובות נאצה. לדברי התושבים, מדובר בבתים בהם מתגוררים מסתננים מאריתראה ועליהן נכתב: "כאן לא שכונת שפירא, החוצה!".

נראה מדובר במעשה נוסף של אזרחים ישראלים נגד המסתננים שמתגוררים בעיר, שמצטרף לשורה של הפגנות שמתקיימות בשבועות האחרונים בשכונת שפירא ומעשי נקם מצד תושבים נגד אותם זרים.

המתיחות הגוברת בתל אביב, ובמיוחד בשכונות הדרומיות שבהן ריכוז מסתננים גדול, הביאו מספר תושבים לפעול נגד אותם זרים, לעיתים אף באופן לא חוקי. הבוקר נעצר צעיר נוסף בחשד להשתייכות לכנופיית הנערים שתקפה לאחרונה זרים בתל אביב. המשטרה עצרה נער בן 18 החשוד כי נמנה עם חברי הכנופיה וסייע בתקיפת זרים בדרום העיר.

בכך עלה לתשעה מספר העצורים בפרשה, שנחשפה שלשום, ולפיה החבורה תקפה זרים מסודן ומאריתראה. על פי החשד, הנערים ביצעו את התקיפות באמצעות אלות וגז פלפל. החוקרים מעריכים שאת החבורה הנהיג גבר בן 40 שנעצר גם הוא בחשד שהנחה כיצד לבצע את התקיפות.

בתיעוד מיוחד ששודר בתכנית "אולפן שישי", הוצג העימות בין הזרים לתושבי תל אביב מזווית אחרת. אוסקר, תושב קונגו שגר בארץ כבר 20 שנה, תיעד את המתיחות בשכונות הדרומיות במצלמה שקיבל לצורך הכתבה. "אני פה כבר 20 שנה. הייתי כאן ברצח רבין. אני יודע שמילים הורגות. ואני אומר - מילים עוד יהרגו", הזהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת