הפרה היפה ביותר: פנינה מבאר טוביה

פנינה אמיתית: פנינה הפרה מבאר טוביה היא הזוכה בתחרות הפרה היפה ביותר שנערכה היום בקיבוץ בו היא חיה. בזכות רגליה הארוכות ועטיניה היפים, גברה פנינה על 17 מתמודדות מרפתות שונות ברחבי הארץ וזיכתה את בעליה בחופשה בארה"ב

שרת החקלאות עם פנינה הפרה ובעליה (מירי גורביץ)

עדנה הפרה בוכה מהתרגשות: תחרות מלכת היופי של הפרות נערכה היום במסגרת אירועי חגיגות החלב בבאר טוביה. בתחרות השתתפו מיטב הפרות מרפתות שונות ברחבי הארץ, אבל רק פנינה הפרה ממשק צור בבאר טוביה, זכתה בתואר הנכסף וגברה על 17 המתמודדות האחרות.

התחרות נערכה בחסות התאחדות מגדלי הבקר וחברת "שיאון", ובמעמד שרת החקלאות אורית נוקד, שהעניקה את הפרס המכובד. הקריטריונים שנבדקו והביאו בסופו של דבר את פנינה הפרה לזכות בתחרות היו גודל העטין, מבנה הרגליים, תנובת החלב ופרמטרים מקצועיים נוספים.

בעליה של הפרה היפה זכה בזוג כרטיסי טיסה ושהייה בתערוכת dairy expo., בארה"ב. התחרות מתקיימת זו השנה החמישית, אבל עבור פנינה בת ה- 3.5, זו השנה הראשונה בתחרות. בעליה מספרים שהיא מניבה 17,800 ליטר חלב בשנה, שהם כ-62 ליטר חלב ליום, ושהיא נבחרה בזכות רגליה הארוכות ועטיניה היפים. מלבד הנתונים הטבעיים, מימדיה של פנינה גדולים יותר בימים אלה, כיוון שהיא בהריון - וכנראה שיוסיפו לגדול עוד בשבועות הקרובים.

שרת החקלאות בירכה את הזוכה ואמרה כי "חג שבועות הוא הזדמנות מצוינת לחבר את האוכלוסייה העירונית אל הכפר ואל החקלאות המפוארת שיש לנו. אני בטוחה שגם בשנה הבאה תמשיך הפרה הישראלית להחזיק בשיא עולם של תנובת חלב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת