השר לביטחון פנים: לאפשר ירי כדורי גומי לעבר מסתננים

בניסיון לעצור את שטף המסתננים מאפריקה לישראל, קורא השר לביטחון פנים להגביר את האכיפה בגבול מצרים ולאפשר בין היתר ירי כדורי גומי על המסתננים: "ראוי שהמצרים ידעו שאנחנו לא נותנים להם לעבור". בנוסף סיכמו אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה לתגבר את הכוחות בדרום תל אביב ב-100 שוטרים נוספים, כולל לוחמי מג"ב

בעקבות אירועי הימים האחרונים, מגבירים בישראל את ההיערכות בגבול הדרומי ובתל אביב בניסיון להילחם בשטף המסתננים. השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה סיכמו כי 100 שוטרים נוספים, כולל שוטרי מג"ב, יתגברו את משטרת השכונות בדרום תל אביב. בנוסף שוקל השר לאפשר ירי כדורי גומי לעבר מסתננים בגבול.

השר לביטחון פנים קורא לנהוג בפעילות אקטיבית בניסיון למנוע כניסת מאות אלפי מסתננים. מתברר שארגוני המבריחים זיהו את המאמץ הישראלי לחסום את הגבול ולכן גם הם, במאמץ מיוחד, מנסים להספיק להכניס לישראל כמה שיותר מסתננים.

אהרונוביץ' הציע בשיחות עם ראש הממשלה נתניהו להחזיר לאזור בו טרם הוקמה הגדר את גדוד מג"ב שהוצב פעם במקום, כשהפעם הוא יהיה מצויד באמצעי אל-הרג, הכוללים משאיות להתזת מים וכדורי גומי. תפקידם יהיה להניס בחזרה את המסתננים לפני שהם עוברים את הגבול לתוך שטח ישראל.

עוד 100 שוטרים לדרום ת"א

יש לציין כי מדובר בפעולות שעלולות להיות רגישות, כי הן יעשו נגד אזרחים ששוהים על אדמת מצרים. עם זאת מבהיר אהרונוביץ': "ראוי שהמצרים ידעו שאנחנו לא נותנים להם לעבור".

עוד בניסיון למגר את תופעות האלימות בדרום תל אביב ואת העימותים בין התושבים הוותיקים לזרים, הוחלט היום בפגישה בין השר לביטחון פנים לפמכ"ל המשטרה שהחל מתחילת השבוע תתגובר תחנת לוינסקי. עד כה כללה התחנה 80 שוטרים ועכשיו יוספו לה עוד 50 שוטרי מג"ב ובין 40 ל-50 שוטרים כחולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת