לראשונה: אלוף אירופה ישראלי בשחייה

משחה הגמר ב-50 מטרים גב באליפות אירופה בשחייה נצבע הערב כחול-לבן. יונתן קופלב זכה במדליית זהב; ואם זה לא מספיק - באותו משחה זכה גיא ברנע במדליית ארד. "התקווה" הושמעה על הפודיום בדברצן שבהונגריה

הישג היסטורי לשחייה הישראלית: השחיין יונתן קופלב זכה במדליית זהב באליפות אירופה שנערכת בדברצן, הונגריה, זאת לראשונה בהיסטוריה. קופלב ניצח בגמר המקצה ל-50 מטרים בסגנון גב, בתוצאה של 24.73 שניות.

באותו מקצה, זכה הישראלי גיא ברנע במדליית ארד עם תוצאה של 25.14 שניות. זו הפעם הראשונה בה זוכה ישראלי באליפות אירופה, וגם הפעם הראשונה בה שני ישראלים עולים יחדיו על הפודיום באליפות זו.

למרבה האכזבה, המקצה לא מוגדר במקצה אולימפי, ולכן השניים ייאלצו לקבוע את הקריטריון האולימפי במשחים אחרים. למרות הניצחון הגדול של קופלב, הוא לא הצליח לשבור את השיא הישראלי אותו מחזיק זוכה הארד גיא ברנע - 24.64 שניות.

חשוב לציין כי המקצה הזה הוא איננו אולימפי. "זה הישג לא יאומן", אמר נועם צבי, יו"ר איגוד השחיה, לאתר ערוץ הספורט. "זו חתיכת היסטוריה , אחת ההופעות הגדולות ביותר של שחיין ישראלי אי פעם. הוא עשה תוצאה פנטסטית, יחד עם מדליית הארד שבה זכינו באותו מקצה. גם הצופים ההונגריים היו נלהבים. הוא לא היה מודע ולא תיכנן את הדברים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת