רחל בת ה-7 השתחררה מבית החולים

3 ימים אחרי התאונה המחרידה בטבריה, שבה איבדה את אביה אמה ואת ששת אחיה, השתחררה רחל אטיאס מביה"ח רמב"ם בחיפה. דודהּ של רחל, נשא אותה על ידיו עם צאתה מביה"ח, משם היא תועבר לבית דודתה בצפת: "אנו מודים להנהלת ביה"ח רמב"ם לצוות המקצועי וגם לבורא עולם", אמר

רחל אטיאס בת ה-7, הניצולה היחידה מהתאונה שבה נהרגו אביה אמה וששת אחיה בטבריה, השתחררה הבוקר מבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר התייעצות רופאים שהתקיימה הבוקר בעניינה. רחל צפויה להגיע מבית החולים לבית דודתה בצפת - מקום מגוריה החדש. בצאתה, נשא אותה הדוד על ידיו אל הרכב המשפחתי.

דודהּ של רחל, הגיע לביה"ח כדי לאסוף אותה והודיע שידאג לכל מחסורה. "אנו מודים להנהלת ביה"ח רמב"ם לצוות המקצועי וגם לבורא עולם", אמר הבוקר. "שבורא עולם נותן לנו כוח ויעזור לנו לגדל אותה למצוות ולמעשים טובים". בהמשך היא תועבר לבית דודתה אסתר.

מאז התאונה היא שוחחה עם עובדת סוציאלית ופסיכולוגית בניסיון לסייע לה להתמודד עם האבדן הטרגי. "הנחנו את "מבחינתנו השעות האחרונות היו הכי קשות", אמרה העו"ס עדי פכטר-אלט. "הנחנו את המשפחה איך לנהוג איתה בהמשך. היא ילדה מקסימה. היא הודתה לנו כל הזמן ובכתה מהתרגשות. 

עצב מהול בשמחה ליווה את שחרורה של רחל. עם צאתה, חייכה על השחרור, חיוך מהול בעצב על ההתמודדות שעוד צפויה לה. בנות הדודה שליוו אותה סיפרו לקרוביהן כי הן עדיין המומות מאסון.

אבל כבד שורר על ישוב בר יוחאי שבו התגוררה רחל עם משפחתה. מאז הלוויה פוקדים את המקום חברים וקרובי משפחה שמגיעים לחזק את בני המשפחה. "אנחנו נטפל ברחל ונדאג לה. בינתיים היא תהיה אצל הדודה שלה - אסתר", אמרו אתמול אחים של האב רפאל איטאס ז"ל. "ניתן לה חיבוק גדול".

"מאז האירוע הקשה אנחנו מגלים באנשים שמגיעים לכאן עד כמה המשפחה הזאת הייתה משפחה חזקה שעזרה לזולת, זו הייתה משפחה טובה", הוסיפו האחים. "אנחנו שומעים על העזרה שרפאל העניק לאנשים, הוא היה מאוד אהוב גם על התלמידים". לדבריהם, הסבא והסבתא עדיין מתקשים לעכל את הבשורה.

מצבה של רחל מוגדר קל. מדוברות בית החולים נמסר אתמול בבוקר כי רחל סובלת מסדק קטן באחת מעצמות האגן שמסב לה קצת כאבים בגב.

"נקרע הלב לראות אותה"

"אני מניחה שהמשפחה הכואבת וההמומה תרצה לדאוג לילדה, שיהיה לה בית חם שיוכל להכיל את כל מה שהיא עומדת לעבור", סיפרה לחדשות 2 רוני גאגין, מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית. "זה תהליך ממושך וקשה. נקרע הלב לראות אותה, ילדה כל כך קטנה".

זירת התאונה בטבריה, בתחילת השבוע (חדשות 2)

"היא עטופה במשפחה החמה והאוהבת שלה", סיכמה, "אבל קשה לעמוד בפני הטרגדיה והכאב. היא מבינה עד כמה שניתן להבין את גודל הטרגדיה הזו, ואני מאוד מקווה שיהיו לה הרבה עזרה במהלך הדרך והחיים כי זו התמודדות שלא נגמרת אף פעם".

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

שחזור: התאונה הקטלנית בטבריה

"רחל בוכה וכולנו בוכים איתה"

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים" 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת