צפו: עימותים בהפגנה נגד המסתננים בדרום ת"א

עימותים אלימים בדרום ת"א בהפגנה לגירוש הזרים. המשטרה עצרה 15 מפגינים שתקפו את הזרים באלות. חלק מהמפגינים נשאו שלטים עליהם הכתובות: "אפריקאים, חזרה לאפריקה" ו"ישראל לישראלים". המשרד לביטחון הפנים יבחן אפשרות להעביר לדרום ת"א פלוגת מג"ב להשבת הביטחון האישי לתושבים

מאות תושבי דרום תל אביב הפגינו הערב באזור שוק התקווה בקריאה לממשלה לפעול במהירות לטיפול בתופעת המסתננים. 15 בני אדם נעצרו על ידי המשטרה בחשד לתקיפה. חלק מהמפגינים נשאו שלטים עליהם הכתובות: "אפריקאים, חזרה לאפריקה" ו"ישראל לישראלים".

בתום ההפגנה תקפו מספר מפגינים רכב של אחד הפליטים המתגוררים בדרום תל אביב, וניפצו את שמשות הרכב. לא היו נפגעים באירוע.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בנוסף למעצרים הערב, נעצרו במהלך השבוע תשעה תושבי דרום תל אביב נוספים, בחשד כי תקפו זרים מסודן ומאריתראה. מרבית העצורים קטינים, שעל פי החשד ביצעו את התקיפות באמצעות אלות וגז פלפל. מעצרם של שישה מהם הוארך עד מחר, והם יובאו לדיון בעניינם בבית המשפט לנוער.

ח"כ דנון: לגרש, לפני שיהיה מאוחר

הערב שב וקרא יו"ר תנועת "גירוש עכשיו!", ח"כ דני דנון, לפעול במהרה על מנת לגרש את המסתננים. "המסתננים הם מכת מדינה, צריך לגרש אותם מישראל לפני שיהיה מאוחר מידי - את הסודנים לסודן, ואת השאר לגרש למדינות באפריקה ובמזרח אירופה", אמר דנון.

"מדינת ישראל נמצאת במלחמה עם מדינת אויב של מסתננים, שקמה לה במדינת ישראל ובירתה בדרום תל אביב. לגרש עכשיו! זה הפתרון היחיד".

היועמ"ש: אפשר לגרש את הדרום סודנים

מוקדם יותר, פרסם כתבנו לענייני משפט גיא פלג לראשונה כי ישראל נערכת לגירוש המוני של מסתננים בלתי חוקיים מדרום סודן: ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הערב חוות דעת מהיועץ המשפטי לממשלה, לפיה ניתן להתחיל במעצר נרחב של המסתננים, ולאחר מכן לגרשם בחזרה לדרום סודן.

נתניהו הפעיל בימים האחרונים לחצים כבדים על היועץ המשפטי לממשלה בבקשה לקבל ממנו חוות דעת חוקית באשר למהלך. היועץ המשפטי בירר את עמדת משרד החוץ ושל המועצה לביטחון לאומי - וקיבל מהצדדים תשובה לפיה ניתן להחזיר את הסודנים לאזורים נרחבים בדרום סודן.

זו העמדה שתוביל הפרקליטות בדיון שייערך בימים הקרובים בבית המשפט המחוזי. במקביל, תיערך מחר ישיבה מיוחד במשרד לביטחון הפנים, במהלכה תידון החלטה להעביר לאזור דרום תל אביב פלוגה שלמה של מג"ב, על מנת להשיב את הביטחון לתושבי האזור.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "פרקליטות המדינה תפנה בקרוב לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להסיר צו ארעי המונע הרחקה או החזקה במשמורת של מסתננים מדרום סודן, וזאת על בסיס עמדה מקצועית של משרד החוץ שגובשה בימים האחרונים ושלפיה ניתן להרחיק מסתננים תושבי דרום סודן למדינתם, לאחר שימצא בבדיקה פרטנית שאינם זכאים למקלט. עמדת המדינה תוצג בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת