טופס הטסט של משפחת אטיאס: הרכב המשפחתי תקין

ב-14 בפברואר השנה עבר רכב המיצובישי "גראנדיס" של משפחת אטיאס טסט במכון הרישוי "חצור" בצפון. הבדיקה העלתה כי מצבו המכני תקין, לרבות מצב הבלמים. לידי חדשות 2 הגיע טופס הבדיקה ומכון הרישוי טוען: "המכשור במכון שלנו תקין"

יממה אחרי תאונת הדרכים המחרידה בכניסה לטבריה, פרטים חדשים מחקירת התאונה: בעל מכון הרישוי "חצור", בו נבדק הרכב בו נסעה משפחת אטיאס לפני שלושה חודשים, אומר בשיחה עם חדשות 2 כי כל הבדיקות שנערכו לרכב היו תקינות, וכי הוא הוכיח זאת בשיחה עם חוקרי המשטרה שהגיעו למכון לאחר התאונה.

לשם כך, הציג בעל מכון הרישוי את מסמך תוצאות הבדיקה השנתית, ה"טסט", שעבר הרכב מיצובישי "גראנדיס" במכון. הבדיקה, שנערכה ב-14 בפברואר השנה, מעלה כי הבדיקה המכנית של הרכב תקינה לחלוטין, לרבות השורה התחתונה: בדיקת הבלמים וכיוון הגלגלים.

"ראו בבדיקה את התוצאות של הרכב שהיה מעורב בתאונה, שהוא היה תקין ב-100 אחוז", אומר היום לחדשות 2 פתחי זבידאת, בעל מכון הרישוי. "הבוחנים, השוטרים וכל צוות החקירה בדק במכון את המכשור וראה שהתוצאות היו תקינות לחלוטין".

"רחל מספרת על בדידות ופחד"

בינתיים, בבית החולים רמב"ם בחיפה ממשיכה רחל אפרת אטיאס בת השבע, היחידה ששרדה את התאונה הקשה, להתאושש. היום עשתה רחל צעדים ראשונים מאז התאונה, כשירדה מהמיטה ודרכה על רגלה. "חלק מהזמן היא בוכה, וחלק מהזמן היא ממשיכה לשחק ולתקשר עם הסביבה", סיפרה הערב ד"ר אירית שרף-מרטיק, אחראית חדר מיון פסיכיאטרי בביה"ח בו מאושפזת רחל, בראיון מיוחד ל"שש עם עודד בן עמי".

"קשה מאוד להכיל אסון שכזה. היא מספרת על בדידות ופחד", מספרת שרף-מרטיק. "היא סיפרה על רגעי התאונה, ועד כמה הייתה מבוהלת בזמן האירוע. היא ניסתה לדבר עם בני משפחתה ולקרוא להם - אבל אף אחד לא ענה לה".

"פתאום החיים התהפכו ב-180 מעלות"

שרף-מרטיק סיפרה על ראשית תהליך השיקום של רחל, תהליך שצפוי להיות ארוך מאוד. "הילדה מוקפת במשפחה מדהימה משני הצדדים, שלמרות האסון הנוראי הייתה קשובה רק אליה ולכאב שלה. גם המורה שלה נמצאת איתה. זה לא משהו מובן מאליו, אבל צפויים לה הרבה משברים, הרבה רגעי כאב ובכי", היא אומרת. "היא תקבל ליווי ועזרה, ואם יהיה צורך - גם טיפול".

במקביל, מנסה המשפחה לעכל את מימדי האסון. "אנחנו עדיין לא מקבלים את הגזירה הקשה", סיפר לתכנית "שש עם עודד בן עמי" ישי אטיאס, אחיו של אבי המשפחה רפי. "אני לא יודע מאין לקחת את הכוחות להתמודד עם האסון הזה, אבל אנחנו מאמינים. אין לנו מה להלין, זה קשה מאוד. רק ביום ראשון חגגנו את יום ירושלים - ופתאום החיים התהפכו ב-180 מעלות. משפחה שלמה קיפחה את חייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים"