הרכבת הקלה בת"א יוצאת לדרך

מחר צפויים לחתום נציגים ממנהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב ומשרדי האוצר והתחבורה על הסכם שיסדיר את המימון לחלק התת-קרקעי ברכבת הקלה בת"א. מנהל מקרקעי ישראל הוא הגוף שיממן את החפירות ועבודות הפיתוח בעלות של יותר מ-2 מיליארד שקלים. בתמורה, תקצה עיריית תל אביב כ-2,500 יחידות דיור חדשות ברחבי העיר

עסקת ענק בין המדינה לעיריית תל אביב על מימון החלק התת-קרקעי של הרכבת הקלה, עסקה שגם אמורה להניב מאות דירות חדשות ברחבי העיר. מדובר על יריית הפתיחה של אחד הפרויקטים הכי מורכבים בתחום התחבורה הציבורית בישראל.

מחר צפויים לחתום נציגים ממנהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב ומשרדי האוצר והתחבורה על הסכם שיסדיר את המימון לחלק התת-קרקעי ברכבת הקלה בתל אביב. הקטע בן יותר משני קילומטרים וחצי, יעבור ברחוב אבן גבירול, מרחוב קרליבך ועד שמעון התרסי.

ההסכם הזה הוא פרי יוזמתו של שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס. במשך תקופה ארוכה הוא ניסה למצוא פיתרון יעיל לסוגיה הסבוכה הזו. ההסכם הזה מעניין מאוד.

העלות: יותר משני מיליארד שקלים

מנהל מקרקעי ישראל הוא הגוף שיממן את החפירות ועבודות הפיתוח בעלות של יותר משני מיליארד שקלים. בתמורה, תקצה עיריית תל אביב כ-2,500 יחידות דיור חדשות ברחבי העיר שיהיו חלקן בבעלות העירייה וחלקן בבעלות המדינה.

בחודשים הקרובים יישבו כל הגופים הרלוונטיים כדי לעבור על הפרטים הטכניים של ההסכם. מסגרת הזמן לסיום כל עסקת החבילה היא בין שנתיים לארבע שנים, ואם זה יצליח גם מחפשי הדיור וגם מחפשי התחבורה הציבורית בתל אביב יוכלו להנות קצת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת