אבל בבר יוחאי: "הסבא מתקשה לעכל"

בביה"ח רמב"ם עדיין ממתינים לסיום הליך האפוטרופסות על רחל בת ה-7, שאיבדה את כל משפחתה בתאונה המחרידה בטבריה. חוקר משטרה הגיע לביה"ח ושוחח עמה על התאונה. משעות הבוקר מגיעים קרובי משפחה ליישוב בר יוחאי, שם מתאבלים על 8 בני המשפחה. דודיה של רחל: נטפל בה ונדאג לה

אבל כבד ביישוב בר יוחאי שבו התגוררו שמונת בני משפחת אטיאס, שנהרגו בתאונה הקטלנית ליד טבריה. מאז שעות הבוקר מגיעים קרובים רבים ומכרים כדי לחזק את בני המשפחה, בזמן שרחל בת ה-7 - הניצולה היחידה מהתאונה - עדיין מתאוששת בבית החולים. חוקר משטרה הגיע לביה"ח ושוחח עמה על התאונה.

רחל הקטנה צפויה להשתחרר כבר מחר מבית החולים רמב"ם בחיפה. רחל תועבר לידי קרובי משפחתה השוהים לצד מיטתה בבית החולים מרגע אשפוזה. אחיו של רפאל אטיאס ז"ל, אביה של רחל, הודיעו כי ידאגו לכל מחסורה.

"אנחנו נטפל ברחל ונדאג לה. בינתיים היא תהיה אצל הדודה שלה - אסתר", אמרו הדודים הבוקר. "ניתן לה חיבוק גדול".

"מאז האירוע הקשה אנחנו מגלים באנשים שמגיעים לכאן עד כמה המשפחה הזאת הייתה משפחה חזקה שעזרה לזולת, זו הייתה משפחה טובה", הוסיפו האחים. "אנחנו שומעים על העזרה שרפאל העניק לאנשים, הוא היה מאוד אהוב גם על התלמידים". לדבריהם, הסבא והסבתא עדיין מתקשים לעכל את הבשורה.

ד"ר מיקי הלברטל, סגן מנהל בית החולים רמב"ם, סיפר בריאיון לערוץ החדשות על מצבה של רחל: "בסך הכל היא עברה לילה שקט עם קצת טיפול בכאבים, והיתה מוקפת במשפחה ובצוותים המקצועיים. היא לא תשתחרר היום מבית החולים מסיבה רפואית ומסיבות שאינן רפואיות שיש להסדיר".

"מחר בבוקר הצוותים המקצועיים והמשפחה יקבלו החלטה לגבי שחרורה, ומאוד ייתכן שהיא תשוחרר", אמר ד"ר הלברטל. "אנחנו רוצים לראות שהיא מסתובבת, אבל עדיין יש דברים קטנים שצריך להסדיר ולכן אין לחץ לשחרר היום. צריך לעשות זאת בצורה שקולה ומסודרת".

מדוברות בית החולים נמסר הבוקר מבדיקות שעברה רחל התגלה כי יש לה סדק קטן באחת מעצמות האגן שמסב לה קצת כאבים, והיא צפויה לעבור בירור אורטופדי, שיקבע אם היא יכולה לדרוך על הרגל עקב הכאבים בגב. כמו כן נמסר מבית החולים כי יש עוד להסדיר היום את עניין האפוטרופסות הרשמית כתנאי לשחרורה.

"נקרע הלב לראות אותה"

"אני מניחה שהמשפחה הכואבת וההמומה תרצה לדאוג לילדה, שיהיה לה בית חם שיוכל להכיל את כל מה שהיא עומדת לעבור", סיפרה לחדשות 2 רוני גאגין, מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית. "זה תהליך ממושך וקשה. נקרע הלב לראות אותה, ילדה כל כך קטנה".

"היא עטופה במשפחה החמה והאוהבת שלה", סיכמה, "אבל קשה לעמוד בפני הטרגדיה והכאב. היא מבינה עד כמה שניתן להבין את גודל הטרגדיה הזו, ואני מאוד מקווה שיהיו לה הרבה עזרה במהלך הדרך והחיים כי זו התמודדות שלא נגמרת אף פעם".

מצבה של רחל המאושפזת בבית החולים רמב"ם מוגדר קל. מצלמות האבטחה בבית החולים תיעדו את רחל הקטנה כשעה אחרי התאונה, כשהגיעה לבית החולים מובלת על אלונקה. זמן קצר לאחר מכן הגיע לבית החולים גם קובי אטיאס, אחיו של רפאל אבי המשפחה ודודה של רחל, שהתקשה להסתיר את צערו.

נתניהו: "רחל, כל המדינה איתך"

בין המנחמים הרבים של משפחת אטיאס, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שהתייחס לתאונה המחרידה. "היום קרתה טרגדיה נוראה בצפון. משפחה שלמה נספתה", אמר נתניהו והפנה את דבריו לרחל בת ה-7 שניצלה. "כל המדינה מרוכזת עכשיו ברחל הקטנה. רחל - כל העם איתך. כל העם מחבק אותך".

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

שחזור: התאונה הקטלנית בטבריה

"רחל בוכה וכולנו בוכים איתה"

השר דניאל הרשקוביץ: "המשפחה תגדל את רחל באהבה"

השיחה של בני הזוג אטיאס למשטרה: הצילו אותנו, אין לנו בלמים

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים" 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת