האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים"

דקות לפני שמצאו את מותם, התקשרו בני המשפחה שנספו הלילה בתאונת הדרכים המחרידה בטבריה למשטרה וזעקו לעזרה. "תצילו אותנו, אין לנו בלמים", אמרה האם למוקדנית 100. רגע לפני האסון זעקה האם: "ריבונו של עולם"

דקות לפני שמצאה את מותה בתאונת הדרכים המחרידה בכניסה לטבריה, ניסתה המשפחה ליצור קשר עם המשטרה ולדווח על מצוקה, בעקבות מצב בלמי הרכב. דקות לאחר מכן התברר כי זו גם הייתה שיחת הטלפון האחרונה שערכה המשפחה. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעו פרטי השיחה בין אבי ואם המשפחה עם מוקדנית המשטרה:

האב למוקדנית 100: "אנחנו איבדנו את הבלמים ברכב".
מוקדנית: "היכן אתם נמצאים?"
האב למוקדנית 100: "עברנו את צומת גולני ואת גבעת אבני ואנחנו בירידה לכיוון טבריה"
מוקדנית: "אני שולחת לכם ניידת"

בשלב זה העביר האב את הטלפון לאישתו שזעקה למוקדנית: "אין לנו בלמים, אלוהים תציל אותנו - ריבונו של עולם".

"הם היו היסטרים בשיחת התאונות בגלל הנסיבות שבהן היו", סיפר קצין משטרה בכיר לחדשות 2 באינטרנט. "מהטלפון המוקדנית שמעה טוב את התאונה - והיא הבינה שהייתה תאונה ושהם עולים באש - זה לא היה קל בכלל".

הרכב נסע במהירות 130 קמ"ש

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הרכב נסע במהירות של יותר מ-130 קמ"ש וכי בלמי הרכב היו שחוקים. "הוא נסע במהירות עצומה - הוא נסע בעקומה ימינה חדה ובירידה וגם סיבוב", סיפר סגן ניצב יוסי חתוכאי, קצין אגף התנועה בצפון. "בכביש הזה מותר לנהוג 50 קמ"ש והמוקדנית ניסתה להכווין אותם מה לעשות בזמן האירוע".

"הרכב חצה את פס ההפרדה ואת מעקה הבטיחות וצנח לתהום מגובה 30 מטרים", ציין חתוכאי. חוקרי אגף התנועה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקשה.  

"הילדה התעוררה בחדר מיון וחיפשה את הוריה", אמר ד"ר מיקי הלברטל סגן מנהל בית החולים רמב"ם. "מצבה טוב, אין לה פציעות משמעותיות אך היא עדיין נזקקת להשגחה". עוד ציין כי "היא נותרה עם פציעות קלות וזה ממש נס". הילדה סובלת מחבלות בגב תחתון ובפניה ולא ידוע עד כה כמה זמן היא תישאר בבית החולים.

הילדה עמדה בצד הרכב. זירת התאונה (חדשות 2)

הנספים בתאונת הדרכים המחרידה בטבריה הם שמונת בני משפחה אחת מהיישוב בר יוחאי בצפון.  גופות ההורים וילדיהם - תאומים בני 17, נער בן 15 ושני ילדים בני 10 ו-3, הועברו לאבו כביר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

כך תבלמו את הרכב בשעת חירום