כך תבלמו את הרכב בשעת חירום

בעקבות תאונת הדרכים הקשה, הלילה בטבריה, מסביר מנכ"ל אור ירוק שלמה אבואב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כיצד לנהוג בכביש כשהבלמים מפסיקים לעבוד. "יש להוריד להילוך נמוך, להפעיל את בלם היד ולמצוא דרך מילוט", הוא אומר. "הכי חשוב זה להפעיל שיקול דעת"

החקירה הראשונית של המשטרה מעלה כי תאונת הדרכים הקשה שאירעה הלילה בכניסה לטבריה, נגרמה ככל הנראה כתוצאה מתקלת בלמים קשה ברכב בו נסעה המשפחה. מנכ"ל אור ירוק, שמואל אבואב מסביר לחדשות 2 באינטרנט כיצד לנהוג בעת חירום.

"הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להוריד מיידית להילוך נמוך כדי שהמהירות תאט", מדגיש אבואב ומציין כי יש להפעיל מיידית את הבלם הידני כדי למנוע את הדרדרות הרכב. "חשוב מאוד למצוא דרך מילוט לרכב ושהוא יתנגש במקום שיימנע פגיעה גדולה יותר", מציין אבואב. "צריך להפעיל שיקול דעת בזמן האירוע ולראות לאיפה כדאי להסיט את הרכב כדי שעוצמת ההתנגשות תהייה קטנה".

"מדוע מעקה הבטיחות לא עצר את הרכב?"

השאלה הניצבת בפני החוקרים כעת היא מדוע מעקה הבטיחות לא הצליח לבלום את הרכב. "הוא לא אמור להיות לקישוט, אלא אמור למנוע מקרים כאלה וצריך לחקור את זה", טוען אבואב. "מערכת הבלמים טובה הייתה מונעת את האסון, זו אחת מהתאונות הקשות והמזעזעות שידעה ישראל".

אבואב קרא לחקירה מקיפה של נסיבות התאונה הלילה. "משרד התחבורה צריך להקים צוות מקצועי שייצא מיידית לשטח", הוא אומר. "מטרתו תהיה ללמוד את הנסיבות שהביאו לתאונה הקשה - להסיק את המסקנות הנדרשות כתוצאה מהתאונה ולהפיץ אותה לכל הגורמים כדי למנוע את האסון הבא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

8 בני משפחה נהרגו בתאונה בצפון

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"

שכני המשפחה שנספתה בטבריה: "זה אסון, קוראים תהילים"

עדות אחרונה מהתאונה בטבריה: טלפון נייד וספרי תנ"ך

האם למוקד 100: "תצילו אותנו, אין לנו בלמים"