אסון בטבריה: 8 בני משפחה נהרגו בתאונה

טרגדיה בטבריה: בתאונה קשה בכניסה לעיר נספו הלילה 8 בני משפחה, לאחר שהרכב שבו נסעו הידרדר לתהום בעומק 30 מטרים. ילדה בת 7 שהצליחה להיחלץ מהרכב פונתה לביה"ח במצב קל-בינוני. נהג הרכב שוחח עם מוקד המשטרה בשעת התאונה ודיווח על תקלה בבלמים. המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה

אסון כבד בטבריה: שמונה בני משפחה אחת מהיישוב בר יוחאי בצפון נספו הלילה בתאונת דרכים מחרידה בכניסה לעיר, לאחר שנהג הרכב איבד את השליטה על הבלמים והידרדר לתהום. גופות ההורים וילדיהם - תאומים בני 17, נער בן 15 ושני ילדים בני 10 ו-3, הועברו לאבו כביר.

הניצולה היחידה היא ילדה בת 7 שפונתה לבית החולים בטבריה ולאחר מכן לבית החולים רמב"ם במצב קל-בינוני ורופאיה מגדירים את מצבה כ"נס". לשוטרים שמצאו אותה בצמחיה אמרה כי כל משפחתה ברכב השרוף וכי הם מתו.

תשעת בני המשפחה נסעו ברכב מיני-ואן מכיוון צומת גולני לעבר העיר טבריה, כשנהג הרכב הבחין בתקלה בבלמים והתקשר למשטרה בבקשה לסיוע. זמן קצר לאחר שיחת הטלפון איבד הנהג שליטה על הרכב, התהפך והידרדר לתהום. עוד נמסר כי מבדיקה ראשונית של השוטרים עולה כי בלמי הרכב היו שחוקים מאוד ולכן היה קשה לעצור אותו.

כוחות חירום גדולים שהגיעו למקום במקביל עשו מאמצים גדולים לכבות את האש שאחזה במכונית ולחלץ את בני המשפחה הלכודים, אך ללא הצלחה. כל שמונת בני המשפחה שנותרו ברכב - שני הורים ושישה ילדים - נספו.

"מדובר היה בחילוץ קשה מאוד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט הפרמדיק עודד שבת, שהיה מהראשונים להגיע לזירת התאונה. "הרכב היה מלא בגופות מכל הגילאים - תינוקות, ילדים, הורים. אני עובד ומתנדב במד"א כמעט 20 שנה ומעולם לא ראיתי אירוע בסדר גודל כזה".

הילדה עמדה בצד הרכב. זירת התאונה (חדשות 2)

"שמענו רעש מחריד וכשהלכנו לאחד החלונות ראינו שריפה בוואדי", סיפרה הבוקר לחדשות 2 ימית פיניאן, עדת ראייה המתגוררת בסמוך למקום התאונה. "ירדנו למטה לראות אם יש ניצולים וראינו ילדה שעמדה ליד הרכב הבוער. היא שאלה 'איפה ההורים שלי?' וזה היה מחריד. אי אפשר לקלוט את האסון בזה".

"מדובר בתאונה מחרידה. משפחה שלמה נספתה", אמר הלילה מפקד מחוז צפון במשטרה ניצב רוני עטיה, שהגיע למקום. מהמשטרה נמסר כי נהג הרכב שוחח עם מוקד 100 של מחוז צפון בזמן התאונה וכי המוקדנים שמעו את צרחות הנוסעים בטלפון. "השיחה הייתה קשה ולא עלה בידינו לסייע להם", סיפר עטיה לחדשות 2. "הילדה הייתה תחילה בהלם וביקשה לשתות".

קצין אגף תנועה במחוז צפון סגן ניצב יהודה חתוכאי מסר כי מחקירה ראשונה עולה כי שהרכב עם בני המשפחה נכנס במהירות גובהה לעיקול בשדרות מנחם בגין בטבריה. "הרכב חצה את פס ההפרדה ואת מעקה הבטיחות וצנח לתהום מגובה 30 מטרים", אמר והוסיף כי חוקרי אגף התנועה ממשיכים לחקור את נסיבות התאונה הקשה. 

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, פוראת נסאר, יואב אבן וגלעד שלמור

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טרגדיה בטבריה - סיקור מיוחד:

שכני המשפחה: "זה אסון, קוראים תהילים" 

הילדה שניצלה לשוטר: "הוריי ברכב השרוף"