בקרוב: אסור לרכוב על אופניים עם אוזניות

מי שלא יכול לוותר על האזנה למוסיקה ייאלץ ככל הנראה למצוא כלי תחבורה חלופי, בעקבות הצעת חוק חדשה הקובעת שורה של איסורים ותקנות חדשים ואושרה היום בוועדת השרים לחקיקה. ח"כ בילסקי: "נשמור על שלום הרוכבים"

אופניים. בלי אוזניות (חדשות 2)

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום הצעת חוק האוסרת על רוכבי אופניים בישראל להאזין למוסיקה באוזניות. אם תעבור היוזמה גם בשלוש קריאות במליאה היא תחייב את הרוכבים גם להצטייד באביזרים שונים "כדי להגביר את נראותם".

אחד מיוזמי הצעת החוק הוא ח"כ זאב בילסקי מקדימה. "רכיבה על אופניים היא פעילות מהנה וחיובית", הסביר בילסקי לחדשות 2. "בשנים האחרונות עלתה המודעות בצורך בחקיקה ראויה שתבטיח את שלום הרוכבים - ומדינות רבות מיישמות הלכה למעשה חוקים נרחבים בתחום".

היוזמה כוללת, בין היתר, הטלת חובה על נהגי הרכב לשמור על מרחק של 1.5 מטרים מהאופניים וכן תקבע כי האחריות לפגיעה ברוכבים במקרה של פתיחת דלת תוטל על אלו שבמכוניות. היא מבקשת גם לעגן בחוק זכות קדימה לרוכבים בפניות בצמתים.

"בשורה גדולה לרוכבים"

מהלך נוסף שצפוי עם אישור החוק הוא סגירה של כבישים "דלילי תנועה" לכלי רכב למשך שעות קצובות - שבהן יותר רק לרוכבי האופניים לעבור בהם.

"זוהי בשורה גדולה לרוכבי האופניים בארץ", אמר בילסקי. "כולי תקווה שכאשר הצעת החוק תאושר, לא נראה יותר רוכבי אופניים בכבישים אסורים וכן שהם ייהנו מהרפורמה. כך גם נפתח את ענף האופניים וגם נשמור על שלום הרוכבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת