מהשנה הבאה: סוף שבוע של חגיגות עצמאות

ארבעה ימים של ספריי קצף, במות בידור ומנגלים: הצעת החוק של ישראל ביתנו לפיה יום העצמאות ייחגג מדי שנה ביום חמישי אושרה פה אחד בממשלה. "זה יאפשר ניצול מירבי של שבוע העבודה, ולמשפחות השכולות להיערך בהתאם לאירועי הזיכרון", אמר שר התיירות סטס מיסז'ניקוב

בקרוב: סוף שבוע של עצמאות (רויטרס)

היכונו לחגיגות עצמאות ארוכות במיוחד: בישיבת הממשלה שנערכה היום בגבעת התחמושת, אישרו השרים פה אחד את הצעת החוק של ח"כ ליה שמטוב מישראל ביתנו, לפיה יום העצמאות ייחגג מדי שנה ביום חמישי בשבוע בו חל ה' באייר. ההצעה טעונה עדיין אישור של הכנסת, אולם בקואליציה הקיימת - נראה שהחוק יאושר גם במליאה ללא בעיות מיוחדות.

השר מיסז'ניקוב מסביר: למה חשוב לציין את יום העצמאות בחמישי?

את ההצעה יזם שר התיירות סטס מיסז'ניקוב, בעקבות העובדה שבשל תיקוני חקיקה רבים בנוגע ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יום העצמאות נחגג בימי חמישי - כמו השנה. לכן הציע מיסז'ניקוב לקבוע בחוק את מועד חגיגות העצמאות.

השר שמשמש גם כיו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים אמר כי "מהלך זה ימנע ימי שבתון מיוחדים באמצע השבוע למשק הישראלי, ותאפשר למשפחות השכולות לתכנן ולהיער ביתר קלות לאירועי יום הזיכרון והעצמאות תוך ניצול מירבי של שבוע העבודה והימנעות מחילול שבת".

ח"כ שמטוב אמרה כי היא שמחה לשתף פעולה עם שר התיירות בחוק החשוב. "זה חוק לא תקציבי שלא יעלה שקל לקופת המדינה ואף יעשה סדר למעסיקים ולעיריות", אמרה ח"כ שמטוב, והוסיפה כי בעקבות תיקוני חקיקה שונים בנוגע ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל - צריך לעשות סדר פעם אחת ולתמיד ולמנוע חילול שבת ועוגמת נפש למשפחות השכולות. "לכן הצעתי לקבע את מועד וחגיגות יום העצמאות ביום חמישי בשבוע שבו חל ה' באייר. אני מודה לועדת השרים שהסכימה לתמוך קואליציונית בחוק, לדבריה".

בעקבות קבלת ההצעה, ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל יחול ביום שלישי, וברביעי בערב ייפתחו החגיגות הרשמיות של יום העצמאות. בחמישי יחול החג עצמו, ולאחריו סוף שבוע של מנוחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת