עובדי עיריית ר"ג לא הופתעו מהמעצרים: "זאת תיבת פנדורה"

לאחר גל המעצרים הבוקר של בכירים בעירייה, בחשד למעורבותם בפרשת שחיתות חמורה, טוענים העובדים כי הכתובת הייתה על הקיר. "כל מכרז בעירייה תפור מראש", האשימה אחת מהם ואחרת אמרה: "מה שיודעים כעת זאת רק ההתחלה". חבר מועצה: "גורמים עבריניים ניסו לקדם עניינים"

עובדים רבים בעיריית רמת גן לא הופתעו הבוקר (שני) מגל המעצרים של בכירים בעירייה, החשודים בשורת עבירות חמורות ובהן שוחד, מתן שוחד בחירות, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ובקשרים עם גורמי פשיעה. "זאת תיבת פנדורה שתתחיל להיפתח ולא תאמינו מה ימצאו שם", אמרה אחת מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני עובדת כאן יותר מ-20 שנים ובתקופה האחרונה יש כאן פחד אימים, אנשים חוששים", סיפרה לחדשות 2 Online אחת העובדות. "אין אף אחד בעירייה שמופתע מהמעצרים האלה".

עובדת נוספת טענה כי "כל מכרז בעירייה תפור מראש, לא היה לאף אחד סיכוי אמיתי להתמודד על מינוי או עבודה. מה שיודעים כעת זאת רק ההתחלה".

"רק חיכינו לזה, מי שיגיד לך שהוא מופתע משקר", אמרה עובדת נוספת לחדשות 2 Online. "למה אף אחד לא אמר כלום? כי כולם רוצים רק לסיים וללכת הביתה. יש לי עוד שנתיים לפנסיה למה אני צריכה להסתבך".

שוטרים מחרימים מסמכים, בוקר (חדשות 2)

עו"ד רועי ברזילי, חבר מועצה מטעם הקואליציה, אמר כי "גורמים עבריינים היו מעורבים במערכת הבחירות האחרונות ויצא לי לראות בוועדות בניין עיר כיצד מנסים פעם אחר פעם לדחוף את האינטרסים שלהם ללא כל סיבה. נלחמתי בהם ושילמתי מחיר, הוציאו עליי מכתב אנונימי שאני קשור בקידום אינטרסים. ראיתי פעם אחר פעם כיצד מגיע חבר מועצה ומנסה לדחוף את ענייניהם של אותם גורמים עברייניים ללא כל סיבה לאשר להם את הדרישות".

הבוקר חשפה המשטרה חשד לפרשת שחיתות חמורה בעיריית רמת גן, שבמסגרתה עוכבו לחקירה יותר מ-20 בני אדם ובהם בכירים בעירייה. מלבד בכירי עירייה עוכבו גם אנשים שעל פי החשד היו בצד השני של מערכת השוחד ובהם קבלנים ואנשי עסקים.

לפי החשד, בכירים בעירייה קיבלו שוחד בעבור הטבות למיזמים עסקיים ומשרות בעתיד. עוד חושדים במשטרה כי גורמים עבריינים ניסו לחדור למסדרונות העירייה ולהשפיע על בכיריה תמורת תמיכה וקידום ענייניהם בעירייה.