יוזמה חדשה בכנסת: מאסר להורי מחזיקי סכין

לאחר גל האלימות הקטלני ששטף את רחבי הארץ בשבועות האחרונים, החליט ח"כ חיים כץ (ליכוד) להרים את הכפפה וליזום הצעת חוק לפיה האחריות הפלילית על נשיאת סכין בקרב בני נוער וילדים - תוטל על הוריהם. כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". העונש: חודש מאסר או קנס של עד 21 אלף שקלים

יוזמת חקיקה חדשה בכנסת תביא לסופו של גל האלימות? מוביל יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ (ליכוד) הציע הצעה שכבר זוכה לתמיכה רחבה בקואליציה ובאופוזיציה - האחריות הפלילית על נשיאת סכין בקרב ילדים ובני נוער תוטל על הוריהם, והם עלולים למצוא עצמם מאחורי סורג ובריח למשך חודש, או לשלם קנס של עד 21 אלף שקלים. כך פורסם ב"ידיעות אחרונות".

על פי הצעת החוק, לבית המשפט יהיה שיקול דעת להקל בעונשם של הורים שבנם או בתם נתפסו כשסכין ברשותם, רק אם יוכיחו שעשו הכל כדי למנוע ממנו לצאת עם כלי הנשק, או אם יוכח כי אין להם שליטה על הילד. אז יועבר המקרה לטיפול שירותי הרווחה. בהצעת החוק החדשה נאמר עוד, כי תוחמר הענישה נגד בעלי חנויות שיוכח כי מכרו לקטינים נשק קר דוגמת סכין, אולר או אגרופן.

"אין שום סיבה בעולם שבני נוער יסתובבו ברחובות עם סכינים", אמר יוזם ההצעה והוסיף: "כלי משחית בשילוב צריכת יתר של אלכוהול הביאו אותנו למחוזות אלימים ביותר. מעתה יידע כל הורה שמוטלת עליו אחריות לבדוק איך ועם מה הילד שלו מסתובב. מדובר בחוק קיצוני שנועד להדוף את גלי האלימות הבלתי נתפסים שאחזו בנו בתקופה האחרונה, במיוחד בקרב בני נוער".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת