אם הצעירה שטבעה בבניאס: "לא מעכלת את זה"

שיר שפט (22), תושבת שהם, מצאה היום את מותה בטביעה בנחל הבניאס. אבל כבד ירד על היישוב בו התגוררה, ובני המשפחה מתקשים להתמודד. "אי אפשר לעכל את זה", אמרה אמה של שיר. השכנים: "שיר הייתה נפלאה, זה לא היה צריך להיגמר כך"

אבל כבד ירד הערב על היישוב שהם, עם היוודע דבר מותה של בת היישוב שיר שפט (22), בטביעה בנחל הבניאס. "אי אפשר לעכל את זה", אמרה אמה של שפט לקרוביה הערב. שכנים רבים, חברים ומכרים פוקדים את בית המשפחה מאז שעות הצהריים.

"שיר הייתה בחורה נפלאה, טובה, יפה ומאוד מוכשרת, ששירתה בצבא בתפקיד בכיר", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט אחת השכנות המתגוררת בסמוך לבית המשפחה. "זו משפחה מקסימה, שפקד אותה אסון גדול. הילדים שלנו מגיל מאוד צעיר למדו ביחד והיו בגן. היום יצאה הבת שלי מהבית - וראתה את ניידת המשטרה והאמבולנס, שהגיעו כדי לדווח למשפחה על האסון".

"המשפחה מאוד מבולבלת", המשיכה השכנה. "הסיפור הזה היה צריך להיגמר אחרת, לא כך". שיר, שהשתחררה מצה"ל רק לפני שמונה חודשים, תובא למנוחות מחר בשעה 15:00 ביישוב חדיד.

הצוללנים שחילצו את גופתה של שפט מנחל הבניאס העידו כי היא ככל הנראה הסתבכה בצמחיה מתחת למים. "הצעירה נלכדה מתחת למים בסבך הצמחייה", סיפר לחדשות 2 אילן אדר, פרמדיק מד"א שהגיע ראשון לזירה. "הלכנו עם החבר של הצעירה וביקשנו ממנו להראות לנו את הנקודה הספציפית שבה הוא ראה אותה בפעם האחרונה. הוא היה מודאג ולחוץ מאוד. אחרי שנתן לנו תיאור שלה, נכנסו למים צוללנים של יחידת החילוץ ובעזרת ציוד הכיבוי הם החלו לנסר את הענפים והצמחיה שעל גדת הנחל. אחרי שהצליחו להסיר ענף גדול, התגלתה גופת הצעירה".

"פעלו לפי ההוראות - אך מעדו"

האסון אירע במהלך טיול שקיים הזוג הצעיר לאורך הנחל, סמוך לקיבוץ שדה נחמיה שבאצבע הגליל. השניים ערכו טיול באזור שבחלקו צעדו בתוך המים, ובשלב מסוים הם איבדו את שווי המשקל והחליקו. כעבור זמן קצר הצליח הצעיר לחלץ את עצמו, אך כל ניסיונותיו לאתר את חברתו עלו בתוהו. הוא הזעיק למקום את כוחות ההצלה, שמצאו אותה בלא רוח חיים ומשו את גופתה.

"החבר סיפר שקרא שבחלק מהנהר שבו המים עמוקים יש להיצמד לאחת הגדות שבה יש סבך צמחיה ולהיאחז בה", אמר אדר. "הוא הוביל וחברתו עקבה אחריו. הם פעלו לפי ההוראות, אבל מעדו. החבר הצליח להמשיך הלאה עם חבלות ושריטות אבל לא מצא את הצעירה. אחרי כ-100 מטרים הוא יצא החוצה והתחיל לחפש את החברה שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת