ח"כ אקוניס: "המסתננים לישראל - פצצת זמן חברתית"

גוברת הביקורת במערכת הפוליטית על תופעת המסתננים לישראל. באירוע שבתרבות ברחובות, קורא ח"כ אופיר אקוניס לחקיקה מחמירה עם אלו המסייעים למסתננים ולשוהים בלתי חוקיים בישראל, ומכנה את המסתננים "פצצת זמן חברתית". "זוהי בעיה אסטרטגית חמורה", אמר

שוטרים ומסתננים בדרום ת"א. צילום ארכיון (AP)

נמשכת הביקורת במערכת הפוליטית על בעיית הפליטים המסתננים: חבר הכנסת אופיר אקוניס (הליכוד) מכנה את המסתננים "פצצת זמן חברתית" וקורא לפתרון מיידי של הסוגיה. "עשרות אלפי המסתננים ומהגרי העבודה הם בעיה אסטרטגית חמורה", הוא אומר היום באירוע שבתרבות ברחובות.

"צדק חברתי אמיתי יהיה לסייע לתושבי השכונות והשכבות החלשות בחברה, שהם הראשונים לסבול מהתופעה", ציין אקוניס ופנה לשר המשפטים במטרה להאיץ חקיקה להחמרת הענישה על מעסיקים, מלינים ומסיעים של שוהים בלתי חוקיים. אקוניס דורש להטיל חמש שנות מאסר וקנס של חצי מיליון שקלים על המפר את החוק.

אמש התייחס לסוגיה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "איננו נגד עובדים זרים, אלא נגד מסתנני עבודה שלא כחוק", אמר נתניהו בתום פגישה עם ראש ממשלת צ'כיה בפראג. "כיום יש כ-60 או 70 אלף מסתננים וזה בקלות יכול להגיע ל-600 אלף. הגדר תבלום זאת".

ישי: "ערד ואילת כבר נכבשו בידי הזרים"

השבוע עורר שר הפנים אלי ישי סערה, כשקרא לגרש את המסתננים חזרה לארצות מוצאם. "אנחנו מאבדים את המדינה", אמר ישי. "על אותם המקרים שמדברים עכשיו כבר שמעתי לפני שלוש שנים, בסיורים שעשיתי בדרום תל אביב".

לשר ישי יש גם תכנית לגירוש הפליטים, אותה הציג בעבר. "צריך להכניס את כל המסתננים, לבית הסוהר או למתקן שהייה - ומשם לתת להם מענק גירוש. הם הגיעו לכאן כמסתנני עבודה ועלינו לגרשם. ערד ואילת נכבשו בידי הזרים, וכך גם דרום תל אביב. כל מי שמוגדר פליט, מדובר בבודדים, יוכל להישאר כאן. אבל אי אפשר להפקיר את בטחון אזרחי ישראל", הצהיר שר הפנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת