נתניהו מתייחס לגל האלימות: "לעצור את שיטפון המסתננים"

ראש הממשלה מגיב לגל מקרי הפשע האחרונים מצד מהגרי עבודה ומסתננים מאפריקה. "מספר המסתננים יכול להגיע בקלות ל-600 אלף, מתוך 60 או 70 אלף שנמצאים היום", אמר נתניהו בתום פגישה עם ראש ממשלת צ'כיה. "לא אאפשר למהגרי עבודה להגר לישראל שלא כחוק, הגדר בגבול מצרים תבלום אותם"

שוטרים ומסתננים בדרום ת"א. צילום ארכיון (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נשאר אדיש אל מול גל האלימות בו מעורבים שוהים בלתי חוקיים מאפריקה, ומבהיר כי לא יאפשר למסתננים לחצות את הגבול. "איננו נגד עובדים זרים, אלא נגד מסתנני עבודה שלא כחוק", דברי נתניהו.

"אנו רוצים לעצור את השיטפון המהגרים הזה, בין השאר בגדר ההולכת ומושלמת בגבול עם מצרים", אמר רה"מ בתום פגישה עם ראש ממשלת צ'כיה. "כיום יש כ-60 או 70 אלף מסתננים וזה בקלות יכול להגיע ל-600 אלף. הגדר תבלום זאת".

ישי: "ערד ואילת כבר נכבשו בידי הזרים"

אתמול קרא שר הפנים אלי ישי לגרש את המסתננים חזרה לארצות מוצאם. "אנחנו מאבדים את המדינה", אמר ישי. "על אותם המקרים שמדברים עכשיו כבר שמעתי לפני שלוש שנים, בסיורים שעשיתי בדרום תל אביב".

לשר ישי יש גם תכנית לגירוש הפליטים, אותה הציג בעבר. "צריך להכניס את כל המסתננים, לבית הסוהר או למתקן שהייה - ומשם לתת להם מענק גירוש. הם הגיעו לכאן כמסתנני עבודה ועלינו לגרשם. ערד ואילת נכבשו בידי הזרים, וכך גם דרום תל אביב. כל מי שמוגדר פליט, מדובר בבודדים, יוכל להישאר כאן. אבל אי אפשר להפקיר את בטחון אזרחי ישראל", הצהיר שר הפנים.

אהרונוביץ': "עד ספטמבר הגבול ייסגר"

אתמול ביקר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בשכונות דרום תל אביב. "אירועי האלימות שהיו כאן הם חמורים מאוד", אמר השר בביקור בשכונת נווה שאנן, והדגיש כי בעיית המהגרים היא בעיה לאומית שיש לשלב את כל משרדי הממשלה בפתרונה.

השר הדגיש כי בעיית המסתננים צפויה להיפתר בקרוב כשהגבול ייסגר. "מדי שבוע מסתננים לארץ 350 מסתננים ואנחנו מקווים מאוד שתהיה התפתחות כי עד ספטמבר-אוקטובר הגבול ייסגר הרמטית מה שיפסיק את זרימת המסתננים לדרום תל אביב", ציין השר.

רנ"צ יוחנן דנינו, מפכ"ל המשטרה, הגיע אתמול לוועדת הפנים של הכנסת, שעסקה בריבוי מקרי האלימות האחרונים ברחבי הארץ, החל מרצח גדי ויכמן ז"ל בב"ש, דרך שני מקרי האונס האכזריים בת"א שהתרחשו בימים האחרונים. "חבל שדיונים כאלה מתרחשים רק אחרי אירועים קשים", אמר המפכ"ל, שאמר כי אין קשר בין האירוע הקשה והנורא שהיה בב"ש לבין שאר מקרי האלימות.

"עשינו סיכום שנתי, ואנחנו בודקים את מספר אירועי הרצח, ניסיונות הרצח ואלימות חמורה. המספרים הפתיעו אותנו לטובה וישנה ירידה של עשרות אחוזים", הבהיר דנינו לח"כים. "אנחנו מתכוונים להחזיר הרבה שוטרים לרחובות כדי להחזיר את תחושת הביטחון לאזרחים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת