מאות ליוו למנוחות את גדעון עזרא ז"ל

רבים מבכירי המערכת הביטחונית ליוו הערב למנוחת עולמים את ח"כ גדעון עזרא, שהלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. רבים מהם התייחסו בהספדים לעברו בשירות הביטחון הכללי. "פועלך רב השנים הציל הלכה למעשה את חייהם של אלפי ישראלים", אמר השר מופז. "מדינת ישראל חבה לך חוב עצום"

מאות בני אדם, בהם חברי כנסת, בכירים במערכת הביטחונית, חברים ובני משפחה, באו לחלוק הערב כבוד אחרון לחבר הכנסת גדעון עזרא, שנפטר הבוקר לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, בבית העלמין ביישובו כוכב יאיר.

"על רבים ממעשיך ומעלליך למען המדינה לא ניתן להרחיב", אמר יו"ר קדימה והמשנה לרה"מ, שאול מופז. "מדינת ישראל חבה לך חוב עצום. פועלך רב השנים הציל הלכה למעשה את חייהם של אלפי ישראלים".

גם יושבת הראש לשעבר של המפלגה, ציפי לבני, הספידה את חברה. "אנחנו נפרדים היום מחבר, הטוב שבינינו", אמרה לבני. "כפי שגדעון היה נועז בשדה הביטחוני, כך היה אמיץ בשדה הפוליטי ובצבעו המיוחד תמיד בלט. הוא מעולם לא היה פוליטיקאי, אלא שחה במים הפוליטיים ולא נרטב".

ראש השב"כ יורם כהן ספד בבכי לעזרא, שהיה ממפקדיו בארגון. "כתלמיד לפני רבו אני עומד כאן לפניך, כמי שלא הכיר ביום ובלילה, עבד אמיתי של המשרד שלא הכיר את עונות השנה", לדבריו. "ללא גינוני שררה ולא מרוחק מהדרגים שמתחתיך".

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין השווה את ח"כ עזרא לגדעון התנ"כי. "'ממני תראו וכן תעשו', במילים אלו הנחה גדעון התנכ"י את אנשיו ואת לוחמיו וכך ממש פעל גדעון כל ימי חייו", דברי ריבלין. "ממך ראינו גדעון, שנולדת בירושלים, שהגנת על ירושלים כמפקד ולוחם ושבה עשית את שליחותך, כנבחר הציבור ומשרתו".

ראש הממשלה נתניהו ספד לח"כ עזרא טרם יציאתו הבוקר לביקור בצ'כיה. "גדעון שירת נאמנה את ארץ ישראל במשך כל חייו", אמר נתניהו. "תרומתו לביטחון המדינה הייתה גדולה וברובה המוחלט תישאר עלומה בשל חשאיותה. רעייתי ואני שולחים תנחומים לרעייתו ובני משפחתו. יהי זכרו ברוך".נשיא המדינה שמעון פרס פרסם הודעה בה ספד לעזרא. "גדעון עזרא דיבר ישר לעיניים וחדר ישר ללב. אזכור אותו תמיד כחבר וכידיד. עזרא תרם תרומה ייחודית לביטחון ישראל, היה חבר בין חברים וישר דרך בכל מסלולי חייו. הוא חש בעומקי ליבו כמשרת ציבור ללא פניות וללא הנחות והצטיין בתפקידיו בשב״כ ובתפקידיו הציבוריים. יהי זכרו ברוך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת