סימסת כשחצית כביש? תקבל קנס

לאחר שהולכי רגל רבים נהרגו כתוצאה משימוש בסלולרי – החליטו בכנסת לצאת כנגד שליחת מסרונים ושימוש בטלפונים ניידים בזמן הליכה במעבר חצייה. הצעת חוק חדשה שהוגשה בנושא קוראת להטיל קנס כספי על מי שיחצה כביש בזמן שיחה או התכתבות. עמותת "אור ירוק": "כמות הנפגעים כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי עלתה"

אם חוצים לא מסמסים, ארכיון (חדשות 2)

חוצים ולא מסמסים: הצעת חוק חדשה שהוגשה אתמול על ידי ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו) וחברה לסיעה חמד עמאר קוראת להטיל קנס למי שמשתמש בטלפון סלולרי בזמן חציית כביש, כך דווח הבוקר בעיתון "מעריב".

על פי ההצעה, על הולכי הרגל ייאסר כליל לעשות שימוש בטלפון - כולל מסרונים ומיילים. חברי הכנסת קוראים להטיל קנס של מאות שקלים על מי שיעבור על החוק. "מדינת ישראל נמצאת במקום לא מחמיא בין מדינות העולם המתקדמות בכל הנוגע למספר הולכי הרגל הנהרגים בכבישי ישראל ובפרט במעברי חציה", נכתב בהסבר להצעת החוק.

עוד נכתב כי הסכנה מתעצמת עם כניסתם של אמצעי התקשורת החדישים המסיחים את דעת הולכי הרגל. מבדיקה שנערכה לשכתה של ח"כ שמטוב במספר חדרי מיון בארץ, נמצא כי תופעת הולכי הרגל הנפגעים משליחת מסורנים מוכרת וידועה. עמותת "אור ירוק" מסרו בתגובה להצעת החוק כי בשנים האחרונות כמות הנפגעים כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי עלתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת