אייזן: "פיזרו את איברי בני בכל מקום"

דניס אייזן, שהורשע על סמך חוות דעת משפטית של המכון הפתולוגי בהריגת בנו התינוק, הגיב לבקשת הסנגור הציבורי הראשי לפתוח בחקירה נגד פרופ' יהודה היס. "הראיות היו יכולות לשנות את תוצאות המשפט", הוא טוען ומדגיש: "חשבתי שאני כבר אחרי כל הסיוט"

"פשוט פיזרו את האיברים של הבן שלי בכל הארץ" - כך סיפר דניס אייזן, שהורשע על סמך חוות דעת פתולוגית שקבעה שהילד שלו מת מחבלה בראש כשהאב היה האחרון שהיה איתו, בתגובה לבקשה לפתוח בחקירה נגד פרופסור יהודה היס.

אתמול נחשף במהדורה המרכזית כי הסניגור הציבורי הראשי ד"ר יואב ספיר, פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בו הוא מבקש להורות על פתיחת חקירת פלילית נגד בכירים במכון לרפואה משפטית בחשד לשיבוש מהלכי משפט, העלמת ראיות ועדות שקר.

"פשוט פיזרו את האיברים של הבן שלי בכל הארץ", סיפר אייזן לעיתון "מעריב". "הם מסרו לי את ההודעה וזו הייתה מכה בשבילי לקבל מידע כזה - כבר חשבתי שאני אחרי כל הסיוט הזה". עוד ציין כי "פתאום התגלה לי שעוד איברים נשארו במכון. פיזרו את הגופה חלק פה וחלק שם ואני לא מסוגל להבין איך יכולים להתייחס ככה לגופת אדם. איך יכולים לפזר אותו כמו חתול".

משרד הבריאות: המכון ישתף פעולה עם כל חקירה

לפני שבע שנים, בצעד יוצא דופן, השופט אהרון ברק החליט שיתקיים משפט חוזר לאייזן, על סמך טענות שונות שהעלו בסנגוריה הציבורית. המשפט התנהל ולאחר חמש שנים הגיעו הסניגורים והתביעה להסדר טיעון, במסגרתו אייזן הורשע בהריגה בקלות ראש. עוד במסגרת ההסדר אייזן היה צריך להשתחרר בחלוף חמש השנים שאותן ריצה. לאורך כל המשפט החוזר, טענו במכון לרפואה משפטית שאין להם רקמות מגופת התינוק ושמה שהיה - נקבר.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המכון לרפואה משפטית ישתף פעולה כל חקירה ומבקשים להדגיש כי האיברים התגלו במסגרת פרויקט שיזם משרד הבריאות להביא לקבורה את כל הרקמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת