המתנה מאילן גרפל: דיסק של אום כולתום

חמישה חודשים מחייו העביר הצעיר האמריקני בכלא בקהיר, אחרי שעמד במרכזה של עלילת ריגול. היום הוא נועד עם ח"כ ישראל חסון מקדימה, שמילא תפקיד מרכזי במגעים לשחרורו באוקטובר האחרון. הוא בחר להעניק לו שי - אלבום של כוכבת הזמר הערבי ממצרים

שבעה חודשים אחרי ששוחרר מהכלא המצרי התפנה אילן גרפל, כעת אזרח חופשי, להיפגש עם ח"כ ישראל חסון מקדימה - שמילא תפקיד מרכזי במגעים להשבתו לארץ. את הערכתו למאמצים לשחררו לחופשי, אחרי שהות של חמישה חודשים בבית הסוהר בקהיר, הביע הערב גרפל בשי סמלי ביותר שהעניק לחסון: דיסק של כוכבת הזמר הערבי המצרית אום כולתום.

גרפל וחסון שחזרו בשיחותיהם את הימים המתוחים שלפני השחרור. בסיום הפגישה אמר הצעיר כי הפגישה עם הח"כ הייתה עבורו סגירת מעגל. הוא הסביר זאת בכך שחסון "היה איש מפתח בכל הקשור לשחרורי מהכלא המצרי. עד עכשיו הייתי מנותק משום שנסעתי לארצות הברית כדי להשלים את לימודי התואר שלי במשפטים. רק לאחרונה התברר לי עד כמה הוא היה מעורב בפרשה שלי - לפרטי פרטים".

גם חסון עצמו נרגש לפגוש את גרפל. "אילן הוא בחור כארז", הוא תיאר. "למרות היותו אזרח אמריקני הוא שירת בצה"ל ואף נפצע במלחמת לבנון השנייה. הוא אדם חכם שנקלע לגמרי בתמימות לסיטואציה לא נעימה מול השלטונות המצריים. אני שמח שנפלה בחלקי האפשרות לסייע בשחרורו באמצעות הקשרים שנרקמו ביני לבין אנשי המודיעין בקהיר. אני מאחל לו הצלחה בהמשך הדרך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת