למרות התנגדות האוניברסיטה: סטודנטים ציינו את ה"נכבה" בחיפה

ראשי המוסד הבהירו שלא יאפשרו לציין בשטח הקמפוס את "יום האבל" הפלסטיני על תקומת מדינת ישראל, אך למרות זאת - הצליחו עשרות ערבים ופעילי שמאל להניף בעיר את דגלי אש"ף וצעקו: "פלסטין - לערבים". סטודנטית יהודיה התעמתה עמם: "לכו לעזה, תחשבו מה היו עושים לבנות שלכם שם"

דגלי פלסטין בחיפה, היום (פוראת נסאר)

הטקסים לציון 64 שנים ל"נכבה" נמשכו גם היום, והגיעו היום לאוניברסיטת חיפה: אחרי שבהנהלת המוסד השיבו בשלילה לבקשת יוזמי האירוע לקיים אותו בתוככי הקמפוס פרצה אחר הצהריים סערה במקום, כשכ-40 סטודנטים ערבים ופעילים בחד"ש הניפו את דגלי פלסטין וקראו סיסמאות בגנות המדינה.

המפגינים צעקו, בין היתר, "פלסטין לערבים - הגולן לסורים". במסר שביקשו להעביר להנהלת האוניברסיטה אמרו: "הפאשיזם לא יעבוד. מי שאסר על קיום האירוע צריך ללכת הביתה".

לימין הפעילים הערבים התייצב ח"כ מוחמד ברכה מחד"ש, שהביע תמיכה בקיום טקס הזיכרון ל"נכבה" ומחה על האיסור הגורף של הנהלת האוניברסיטה. "לפחות היו נותנים לנו לעשות את זה כמו בתל אביב", הוא אמר - בהתייחסו להחלטה שם לאפשר לקיים את המחאה בשטח ציבורי מחוץ לשטח הקמפוס. הוא סיכם והדגיש באומרו: "אנחנו רוצים שיתנו לנו להשמיע את קולנו".

מול המפגינים הערבים התייצבה סטודנטית יהודיה שעלתה מארצות הברית וצעקה לעברם: "אם אתם לא רוצים לחיות אתנו בשלום, לכו לעזה. תראו מה בשאר אסד עושה לאזרחים בסוריה ותחשבו מה היו עושים לבנות שלכם ברצועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת