הפגע וברח בחיפה: "הם רצחו את סבתא שלי"

נכדתה של פאניה פייזילברג, ניצולת השואה בת ה-82 שנפטרה לפנות בוקר לאחר שנפצעה אנוש לפני חודש וחצי בתאונת "פגע וברח" בחיפה, הגיעה לבית החולים להיפרד מסבתה. "הם רצחו אותה, ממש ככה", אמרה הנכדה תוך שהיא ממררת בבכי. "אני מקווה שהם יעברו עינויים כמו שסבתא שלי עברה, לא הגיע לה למות ככה"

הבוקר הלכה לעולמה פאניה פייזילברג, קשישה ניצולת שואה מחיפה, שנפצעה אנוש בתאונת "פגע וברח" בחיפה לפני 24 ימים.

נכדתה, אינה גולדברג, שהגיעה לבית החולים להיפרד מסבתה האהובה, התקשתה לקבל את הבשורה המרה. "לא היה מגיע לה ככה למות, אני מצפה מבית המשפט שיעשה צדק - כי ממש רצחו לנו את סבתא. זה היה רצח", אמרה תוך שהיא ממררת בבכי.

"אני אעקוב אחרי המשפט, כי אני לא מתכוונת לעזוב את המקרה הזה בצד. יש כאן במדינה הזו הרבה נהגים, אבל חוסר תרבות. אני מקווה שיהיו להם עינויים כמו שסבתא שלי סבלה בימיה האחרונים", הוסיפה אינה בכאב.

 

ד"ר ירון בר-לביא, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה, סיפר כי פייזילברג נפגעה בצורה קשה מאוד בזמן התאונה, ולמעשה לא היה לה הרבה סיכוי לשרוד. 

הנהג הדורס יואשם בגרימת מוות ברשלנות

בעקבות מותה של פייזילברג, שונו סעיפי האישום נגד החשודים במעורבות בפרשה. מורן מארון, שהואשם תחילה בעבירות של הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה ברשלנות, נהיגה בזמן פסילה ובמספר עבירות נוספות, יואשם כעת גם בסעיף של גרימת מוות ברשלנות.

התאונה התרחשה ב-21 לאפריל בשעות אחר הצהריים, כשרכב פרטי דרס את פייזילברג הנכה שעה שבתה הסיעה אותה בכיסא גלגלים על המדרכה, ופצע אותן באורח קשה. מיד לאחר מכן נמלט הנהג הפוגע מהמקום, ורכבו נמצא נטוש ללא לוחיות זיהוי.

כוחות משטרה הוזעקו למקום התאונה ברחוב העלייה השניה בחיפה. האם ובתה, שתיהן תושבות שכונת בת גלים, נפגעו מהרכב, שנהגו בחר להמשיך בנסיעה, במקום לעצור ולסייע להן. עד ראיה לתאונה, שנפגע אף הוא מהרכב הדורס, סיפר כי "הם פגעו בי מצד שמאל, ובגלל שהם נסעו מהר הם פגעו אחרי זה בשתי הנשים על המדרכה, והן עפו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת