חודש אחרי ה"פגע וברח" בחיפה: הקשישה נפטרה

פאניה פייזילברג, ניצולת השואה בת ה-82 שנפצעה קשה בתאונת ה"פגע וברח" בחיפה לפני כחודש וחצי, נפטרה לפנות בוקר בבית החולים רמב"ם בחיפה. שלושה כתבי אישום הוגשו נגד בשבוע שעבר נגד שלושת המעורבים בתאונה, וכעת הוחלט בפרקליטות להוסיף גם אישום בגרימת מוות ברשלנות

במשך חודש נאבקה על חייה ניצולת השואה פאניה פייזילברג בת ה-82, שנפצעה אנושות בתאונת "פגע וברח" בחיפה. לפנות בוקר, למרות מאמצי הרופאים, היא נפטרה בבית החולים רמב"ם בעיר. הצעיר שנאשם בדריסתה והפקרתה יואשם כעת גם בגרימת מוות ברשלנות.

הקשישה, ניצולת שואה ונכה בכיסא גלגלים, טיילה עם בתה ברחוב כשמכונית ובה חבורת צעירים עלתה על המדרכה, פגעה בה ובבתה ונמלטה מהמקום. בהמשך הסגירו עצמם החשודים למשטרה.

שלושה כתבי אישום הוגשו בשבוע שעבר נגד שלושת הצעירים שהיו מעורבים בתאונה, בהם נהג הרכב מורן מארון וחברו אנטון עספור. מארון הואשם תחילה בעבירות של הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה ברשלנות, נהיגה בזמן פסילה ובמספר עבירות נוספות. בעקבות מותה של פייזילברג החליטו בפרקליטות להוסיף גם סעיף של גרימת מוות ברשלנות נגד הנאשם המרכזי בפרשה.

התאונה הקטלנית: כסא הגלגלים בצד הדרך

התאונה התרחשה ב-21 לאפריל בשעות אחר הצהריים, כשרכב פרטי דרס את פייזילברג הנכה שעה שבתה הסיעה אותה בכיסא גלגלים על המדרכה, ופצע אותן באורח קשה. מיד לאחר מכן נמלט הנהג הפוגע מהמקום, ורכבו נמצא נטוש ללא לוחיות זיהוי.

כוחות משטרה הוזעקו למקום התאונה ברחוב העלייה השניה בחיפה. האם ובתה, שתיהן תושבות שכונת בת גלים, נפגעו מהרכב, שנהגו בחר להמשיך בנסיעה, במקום לעצור ולסייע להן. עד ראיה לתאונה, שנפגע אף הוא מהרכב הדורס, סיפר כי "הם פגעו בי מצד שמאל, ובגלל שהם נסעו מהר הם פגעו אחרי זה בשתי הנשים על המדרכה, והן עפו".

נכדתה של הקשישה אינה גולדנברג, תקפה לפני כחודש בריאיון לחדשות 2 את הדורסים, שלא העניקו סיוע לסבתה: "היא ברחה וניצלה בחיים אחרי חמש שנים קשות בשואה והקימה משפחה", אמרה אינה גולדנברג, בתה של לריסה שנפגעה גם היא בתאונה ונכדתה של פאינה. "הנהג עשה את זה תוך שנייה. אני מקווה שהוא מתפלל גם כן בדיוק כמוני שסבתא תצא מכל זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת