חשד: קטינים הועסקו בקור מקפיא

עשרות אלפי מבקרים כבר הספיקו לבקר במתחם "עיר הקרח" בירושלים, כעת מתברר כי במקום הועסקו קטינים בתנאי כפור קשים. חלקם נאלצו לעבוד ללא ציוד חורפי מתאים בקור של מינוס 10 מעלות, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב". משרד התמ"ת פתח בחקירת הנושא. החברה המפעילה את המקום מדגישה: "הערות התמ"ת תוקנו כולן באופן מיידי"

עיר הקרח בירושלים, ארכיון (חדשות 2)

פרויקט "עיר הקרח" בירושלים נפתח בקול תרועה רמה לפני כחודשיים בבירה. במקום מוצגים פסלים ומבנים העשויים מקרח. עשרות אלפי מבקרים כבר פקדו את המתחם ואפילו ראש הממשלה ורעייתו הגיעו על מנת להתרשם מהפלא. כעת מתברר כי משרד התמ"ת פתח לאחרונה בחקירה נגד המקום בחשד כי העסיק קטינים בתנאי קור חריגים, כך מפרסם הבוקר הכתב עמרי מניב בעיתון "מעריב".

תלונות רבות של צעירים הגיעו בשבועות האחרונים למשרד התמ"ת ובעקבות כך נשלחו פקחים למקום שהופתעו לגלות כי רבים מהמועסקים, בגילאי 16-17, עובדים במשך שעות ארוכות באזורים במתחם בהם הטמפרטורה עומדת על 10 מעלות מתחת לאפס.

על פי התלונות שנבדקו, הצעירים לא קיבלו ציוד חורפי המתאים לתנאי הקור הקשים השוררים במקום. עוד עולה מהתלונות כי הצעירים הועסקו בימי שישי ובמוצאי שבת בניגוד לנהלי העסקת קטינים. במשרד התמ"ת אישרו כי התקבלו תלונות בגין הפרת מספר חוקי עבודה במקום, אך הדגישו כי הנושא נמצא בחקירה ולכן אין באפשרותם להתייחס לנושא.

ציון תורג'מן, מנכ"ל החברה המפעילה את האתר מסר לעיתון "מעריב" כי לאחר הביקורת שערך המשרד תוקנו הלקויות במלואן. "עוד ביום הבדיקה דאגנו לכך שרק צעירים מעל גיל 18 ישהו באזורים שהם הטמפרטורה נמוכה יותר ורכשנו לכולם חרמוניות וציוד חורף", הצהיר תורג'מן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת